Domů » Bleskovky » Surface Duo na Android 11 čekat nebude, dostane jej ale mezi prvními

Surface Duo na Android 11 čekat nebude, dostane jej ale mezi prvními

Ještě před letošními Vánoci bychom se měli dočkat kompletního představení skládacího telefonu Microsoft Surface Duo. Ten byl poprvé odhalen už v říjnu loňského roku, aby vývojáři aplikací viděli, na jaký form faktor se mají připravit, počátkem letošního roku pak dostali do rukou potřebnou sadu nástrojů pro vývoj.

Android 11 krátce po zahájení prodejů

Podle posledních informací by Surface Duo mohl dorazit již v horizontu několika příštích týdnů, přičemž na jeho palubě má běžet operační systém Android 10. Microsoft ale nelení a pracuje na aktualizaci na nejnovější Android 11, který by měl telefon dostat krátce po svém představení. Očekává se, že finální verze Androidu 11 bude uvolněna někdy v září, přičemž Surface Duo má být jedním z prvních „telefonů“, který ji dostane.

microsoft surface duo
Microsoft Surface Duo je smartphonem, který má dva displeje, ohebnou konstrukci a Android

Na Surface Duo budou předinstalovaná spousta aplikací přímo od Microsoftu, přičemž většina by měla dostat nativní podporu práce na dvou obrazovkách. Kvůli Surface Duo také bude upravena aplikace Váš telefon, která by měla u tohoto typu zařízení umět „něco navíc“.

Jsme zvědaví, jak se Microsoftu podaří upravit software, aby dvěma displejům přidal co největší užitnou hodnotu a ukázal, že takovýto typ zařízení dává smysl.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments