Supersmartphone Oppo Find Z se odhaluje. Nabídne tu nejlepší výbavu

Loňský smartphone Oppo Find X byl poměrně milým překvapením, neboť nabídl neobvyklé konstrukční řešení a elegantní design. V jeho šlépějích by mohl jít i model Oppo Find Z, jehož jméno si nechal čínský výrobce zaregistrovat u Úřadu Evropské unie pro duševní vlastnictví.

blank

Ochranná známka sice neodhaluje žádné specifikace, ty však prozrazuje benchmark GeekBench, podle kterého má být telefon poháněn čipsetem Qualcomm Snapdragon 855. Existuje tak možnost, že by jej mohl doprovodit 5G modem Snapdragon X50. Je také očekáván nový fotoaparát schopný 10násobného přiblížení a poddisplejová čtečka otisků prstů, která funguje na větší 15× větší ploše než současné čtečky. Chybět nemá ani rychlonabíjení Super VOOC, které pracuje s výkonem 50 Wattů.

Oppo Find Z se pravděpodobně neukáže na veletrhu MWC, určitě zde ale uvidíme výše uvedené technologie.

Autor článku blank
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTmania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku