Nový Asus ZenFone 6 láká na špičkovou výbavu a příznivou cenu. Zjistěte o něm více!

Domů » Bleskovky » Studie Ericsson Mobility Report: Do 6 let přibydou další tři miliardy smartphonů

Studie Ericsson Mobility Report: Do 6 let přibydou další tři miliardy smartphonů

Společnost Ericsson ve své nejnovější studii Mobility Report odhaduje, že do konce roku 2021 vzroste ve světě počet smartphonů na tři miliardy. Spotřebitelé tak budou mít ještě jednodušší přístup k sociálním sítím, a to díky mobilním aplikacím.

Studie společnosti Ericsson ukazuje, že lidé komunikují mnohem více prostřednictvím textových než hlasových služeb. Mnoho uživatelů je zvyklých sdílet fotografie nebo videa na sociálních sítích okamžitě po jejich vzniku. Více než 70 % majitelů smartphonů připouští, že pravidelně sdílí své osobní fotografie a má vytvořené publikum, které sleduje jeho obsah a aktivně se zapojuje v diskuzích. Celkem 46 % uživatelů je aktivních na více než jedné sociální síti. Schválně se zkuste zamyslet, jak jste na tom v tomto ohledu vy?

Kumulovaný provoz na sociálních sítích by v průběhu nejbližších šesti let měl dosáhnout 180 exabajtů. Přepočítáme-li toto číslo na spotřebu jednoho člověka za den, vyjde nám v průměru 35 minut denně strávených na sociálních sítích. Dokument Screenagers před nedávnem upozornil na to, že někteří mladiství se svým telefonem tráví více než čtvrtinu dne, což je alarmující číslo (informovali jsme zde).

Celkový provoz na sociálních sítích v následujících šesti letech poroste dvanáctinásobně oproti tomu, jak to bylo v uplynulých šesti letech. Mobilní datový provoz by měl v nejbližších šesti letech narůst až desetinásobně, vzroste také průměrná datová spotřeba na jednotlivce. V roce 2015 představovala oproti roku 2014 nárůst o 20 exabajtů, přičemž polovinu tohoto objemu tvořil přenos videa. To se dá přirovnat ke zhlédnutí třech celovečerních filmů u každého člověka na planetě.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

3 komentáře

  1. Taky ty miliardy mohli rovnou rozdělit mezi všechny hlavní os na trhu. Třeba 2,5 Android, 0, 47 iOS a ostatní ten zbytek ☺

  2. Standa (neregistrovaný)

    Mám jen Twitter kvůli zpravodajství na kterej nakouknu párkrát za den a vidím všechny novinky pohromadě. Ostatní sociální sítě neuznávám a nepoužívám. Jen se občas pobavím když čtu jak někdo něco nasdílel a pak ho kvůli tomu přepadli, oběžovali jeho rodinu nebo děti uchyláci apod. 90% uživatelů jsou totiž bezmozci. A zbylých 10% vychcáni co na těch 90% vydělávají. O ničem jiným to není. Ztráta soukromí nestojí za nic na světě. Natož ze sebe dělat před ostatníma blbce. Asi jako ty youtubeři. To taky správná parta dementů.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *

Sahifa tracking pixel