Strategické tažení proti nemrtvým, detailní předpověď počasí a další zajímavé aplikace a hry zdarma

Ani dnes nepřijdete o náš pravidelný výběr aplikací a her, které si je po určitý čas možné stáhnout ve 100% slevě, tedy zcela zdarma. Dnes se podíváme na šest titulů pro obě hlavní platformy iOS a Android, z nichž si snad vybere každý.

Jako vždy musíme upozornit na fakt, že doba, po níž jsou aplikace bezplatně dostupné, je velmi omezena a její trvání závisí jen a pouze na vůli distributora. Pozitivní však je, že jednou stažené aplikace a hry vám v knihovně zůstanou označené jako zakoupené i po jejich odinstalaci, takže si můžete položky stahovat i „do zásoby“.

iOS

8bitWar: Necropolis

‎8bitWar: Necropolis
Cena: zdarma

Další díl ze série 8bitWar přináší nová monstra z říše mrtvých, proti nimž budete muset postavit svou armádu bojovníků. Ve hře je celkem sto levelů a 24 unikátních typů monster a postav, což je potenciál na mnoho hodin zábavy.

Pokud neznáte koncept her z této série, vězte, že se jedná o povedenou kombinaci RPG a strategie. Z RPG si hra bere systém různě efektivních hrdinů s různými vlastnostmi a možnostmi boje, zatímco ze strategického žánru je pak převzat především soubojový systém.

Na rozdíl od běžných RPG zde totiž budete muset před začátkem boje na šachovnicové pole rozestavět postavy, které následně vyšlete do boje. Do probíhající bitvy již pak nebudete moci nijak zasahovat. Klíčem je tedy dobře zanalyzovat nepřátelskou armádu postavenou na protější straně a zvolit odpovídající jednotky v dostatečném počtu. Ve výběru nemáte úplně volnou ruku, omezují vás in-game finance a také odemčené postavy.

Hra zaujme i velmi povedeným retro vzhledem odkazujícím k 8bitovým konzolím. Unikátní jsou i zvukové efekty, které též v dobrém smyslu připomínají videoherní pravěk.

Ad Block Multi

‎Ad Block Multi
Cena: 25,00 Kč

Účel této aplikace výmluvně naznačuje její název, slouží k blokování otravných reklam. Zajímavé je, že se dokáže integrovat do systémového prohlížeče Safari a vy tak nemusíte používat žádné speciální prohlížeče třetích stran. K blokování navíc není používána metoda VPN nebo proxy, takže se nemusíte bát o bezpečnost vašich dat – vývojáři k nim nemají jak přistupovat.

V aplikaci si lze vybírat z více než 22 filtračních seznamů, které lze dle libosti vypínat i zapínat. Nechybí samozřejmě ani speciální jazykové verze, blokace widgetů sociálních sítí, nebo seznam pravidel odstraňujících iritující upozornění na cookies.

Jednou z nabízených funkcí je taktéž whitelist, do nějž můžete zapisovat weby, na nichž nemá být blokování aktivní. To slouží zejména k zvýhodnění webů s nerušivou reklamou, jejichž tvůrce nechcete připravit o příjmy.

Aplikace je navržena tak, aby naprosto minimálně zatěžovala systémové prostředky, takže se její běh nijak výrazně nepodepíše na výkonu ani výdrži vašeho zařízení. Dojde ale ke snížení objemu přenášených dat, což vám pomůže ušetřit nějaká mobilní data.

Big Truck

Ve hře Big Truck bude vaším cílem dovézt v pořádku zboží do cíle v co nejkratší době. To na první pohled nezní nijak náročně, avšak nebojte se – pověstný zakopaný pes na sebe nenechá dlouho čekat.

Tím je totiž samotná podoba trati, která je složena z velmi členitého terénu plného různých výstupků, propastí, prudkých stoupání a skoků. Budete tak muset opravdu pečlivě volit ideální kompromis mezi rychlostí a precizností řízení, neboť jedině tak se vám povede dokončit level s maximálním bodovým ziskem. Pokud se převrátíte, nebo přijdete o všechno zboží, hra samozřejmě končí.

Když se vám ale povede za rozumný čas dovézt všechno (nebo alespoň přesvědčivou většinu) zboží, můžete se těšit na odměnu v podobě herních peněz. Za ty si můžete nakupovat různá vylepšení a také zcela nové náklaďáky, které vám umožní dosahovat netušených výkonů.

Hra podporuje ovládání naklápěním, doteky, a dokonce i joystickem.

 

Android

Speed camera radar (PRO)

Tato aplikace potěší všechny řidiče, kteří vědí, že možná ne vždy jedou zcela dovolenou rychlostí a nestojí o policejní momentku. V moderním uživatelském rozhraní vám totiž ukazuje vaši aktuální rychlost, povolenou rychlost, a především pak radary ve vaší blízkosti. Měli byste tak mít dostatek času zpomalit a vyhnout se tím nedobrovolnému příspěvku do rozpočtu.

U každého varování se zobrazuje typ radaru, takže budete vědět, jestli se jedná o klasický statický přístroj, nebo úsekové měření. A když náhodou spatříte radar, který ještě není v databázi, můžete ho okamžitě dalším řidičům nahlásit. Při přidání nového záznamu lze nastavit také maximální povolenou rychlost v daném místě a směr, v němž k měření dochází.

Aplikace by měla fungovat i offline, avšak když budete připojeni k internetu, získáte tím přístup k aktuálním datům o kolonách. Praktická je také možnost aplikaci používat se zhasnutým displejem na pozadí, kdy vám nebezpečí budou hlášena předem hlasovou formou.

Quick Reminder Pro

Asi každý někdy potřebuje připomenout nějaký úkol či nadcházející událost. To sice zvládne i klasický Google Kalendář, avšak tato aplikace k problému přistupuje trochu chytřeji.

Připomenutí zvládnete díky velmi jednoduchému rozhraní vytvořit doslova během několika vteřin, přičemž nastavit si můžete například i to, jestli má být notifikace „permanentní“. Permanentní notifikace v notifikační oblasti přečká stisk tlačítka pro vymazání všech upozornění, což je ideální tehdy, když chcete mít nějaký úkol na očích třeba celý den.

Přímo do notifikace s daným úkolem lze také přidat trojici tlačítek, pomocí nichž můžete zobrazené připomenutí zamítnout, odsunout na pozdější čas, nebo zcela odstranit.

Doplňkovou funkcí aplikace je pak možnost si tvořit rychlé poznámky bez připomenutí, což využijete například, když si chcete rychle poznamenat něčí e-mail.

Weather Forecast Pro

předpověď počasí
Cena: 109,99 Kč

Weather Forecast Pro je poměrně komplexní nástroj pro sledování aktuálního i předpovídaného počasí. Sledovat v něm můžete celou řadu parametrů, mezi nimiž kromě nezbytné teploty a pravděpodobnosti srážek najdete také sílu větru, rosný bod, vlhkost, viditelnost, tlak a východ či západ slunce.

Data jsou zobrazována v přehledné formě poloprůhledných dlaždic, za nimiž je decentně animované pozadí. To se navíc dynamicky mění na základě aktuální předpovědi, denní doby a geografické polohy. V aplikaci můžete mít najednou nakonfigurováno několik sledovaných míst, mezi nimiž lze samozřejmě velmi rychle přepínat. Chybět ale nemůže ani detekce aktuální polohy na základě GPS dat.

Pokud chcete mít nejčerstvější informace o změnách počasí vždy „z první ruky“, můžete též povolit pravidelné notifikace.

Autor článku
Tomáš Krompolc
Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku