Domů » Články » Strategické partnerství: Samsung uzavřel spolupráci s BlackBerry, cílem je zlepšit zabezpečení Androidu

Strategické partnerství: Samsung uzavřel spolupráci s BlackBerry, cílem je zlepšit zabezpečení Androidu

John Chen je v pozici hlavního muže BlackBerry teprve rok a již začíná být zřejmé, kterým směrem chce navést kormidlo kanadské společnosti. Zajímavě působí například partnerství se Samsungem, který chce využívat bezpečnostní prvky ve prospěch své služby KNOX.

Chen nejprve v průběhu celého roku škrtal rozpočty, propouštěl zaměstnance a restrukturalizoval společnost, nyní navazuje významná obchodní spojení a přeorientovává hlavní zdroj výdělku společnosti z prodeje telefonů na poskytování multiplatformních placených služeb.


Samsung a BlackBerry spojují síly k zabezpečení Androidu

Na čtvrteční přednášce pro korporátní zákazníky oznámil navázání strategické spolupráce s jihokorejským gigantem Samsung za účelem poskytování kvalitního zabezpečení pro platformu Android. Toho bude docíleno propojením služeb BES12 od BlackBerry a bezpečnostní rozhraní Samsung KNOX. Zástupce Samsungu prohlásil na pódiu, že mezi Samsungem a BlackBerry vznikla hluboká spolupráce, kterou mají obě společnosti zájem udržovat i v dlouhodobém měřítku.

Spolupráce se Salesforce pro bezpečnější komunikaci s klienty

Další strategická spolupráce byla navázana i s americkou společností Salesforce, která se zabývá vývojem a distribucí cloudového business softwaru především v oblasti zení vztahů se zákazníky. Stručně řečeno BlackBerry bude pro Salesforce poskytovat BES12 (BlackBerry Enterprise Service) a Salesforce se postará o další rozšíření a aplikaci této multiplatformní placené služby do firem a její využití v oblasti zabezpečené komunikace se zákazníky.

Brightstar a ISEC7: Pomocník v rozšíření BES12 do celosvětových firem

Poslední oznámená spolupráce se týká společnosti Brightstar, princip je však podobný jako u Salesforce a půjde o distribuci služeb BES12 do společností po celém světě. Dle posledního výzkumu až 68 % dotazovaných firem totiž považuje mobilní zařízení za nejslabší článek své bezpečnosti. BlackBerry samo o sobě nikdy nějak zvlášť nevynikalo marketingem, proto by spolupráce s velkými poskytovateli služeb mohla pomoci výraznému rozšíření bezpečnostních řešení BlackBerry a tím zároveň i výrazně zvednout příjmy z poskytování takových služeb. Za podobným účelem bylo navázano partnerství i s německou společností ISEC7.

Vypadá tedy, že taktika Johna Chena je celkem průhledná a jasná, snaží se podobně jako například Microsoft přeorientovat hlavní zdroj výdělku na poskytování služeb, což společnost stabilizuje, nebude tedy tolik závislá na prodeji fyzických zařízení a otázka počtu prodaných ostružin už bude jen takový vedlejší bonus a nebude rozhodovat o přežití BlackBerry na trhu.


Ruslan Botsyurko

Lékař, fotograf, redaktor, DJ, webdesigner, nevyléčitelný perfekcionista a bezmezný nadšenec do všech možných technologií, který od malička běhá po světě se šroubovákem (no dobrá, nyní spíše se skalpelem :)) a snaží se přijít na to, jak věci kolem fungují.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
lerion (neregistrovaný)
Anonym
lerion (neregistrovaný)

Titulek říká, že Samsung uzavřel spolupráci s BlackBerry, ale článek vyznívá spíš tak, že lidi z BlackBerry objíždějí velké firmy a nabízejí jim spolupráci.

Každopádně pro BB a Samsung dobrý krok. BB rozšíří své služby a Samsung bude mít konečně po ruce někoho, kdo umí dělat SW bezpečně. Historie ukázala, že co se týče bezpečnosti, je to v podání Samsungu (a Korejců všeobecně) tragédie.

Martin II (neregistrovaný)
Anonym
Martin II (neregistrovaný)

LERION: Velmi dobry postreh. Presne taky isty dojem mam aj ja. Co sa tyka konkretnej spoluprace so Samsungom tak sa jedna o implementovanie KNOX do ich BES12. Pre Samsung nebudu nic programovat. Zaradili sa dalsim 14 konkurencnym spolocnostiam co to uz to maju vo svojich produktoch. Navyse, cele to bolo asi dohodnute len tesne pred oznamenim, zatial to nemaju naimplementovane a som zvedavy ako dlho im to bude trvat.

Pretoze mi to trochu pripada ako vypustanie hmly, tak som zvedavy na ich financne vysledky co zverejnia o mesiac.