Cena:

Steve Wozniak: „iPhony jsou sázka na jistotu, proto se prodávají tak dobře“

Steve Wozniak se ve světě technologií pohybuje již velmi dlouho a stál i u zrodu dnes již legendární značky Apple. Cupertinská společnost je v současnosti nejbohatší firmou světa, na kterou se již nedočkavě upírají zraky fanoušků v očekávání nového iPhonu, který má přinést další revoluci v odvětví. Zda se tak stane prozatím nevíme, Wozniak se však při návštěvě Číny vyjádřil k tématu, proč se iPhony prodávají tak dobře.

Nejdříve ocenil čínské výrobky, které využívají inteligentní design a díky němu výrazně snižují náklady na jednotlivé kusy. Dosahují tak výborného poměru ceny a výkonu. Co se týče značky Apple, podle jeho názoru stojí za jejím obřím úspěchem jakási sázka na jistotu. Zákazníci si při nákupu produktů od americké společnosti mohou být jisti, co mají očekávat, stejně tak se nemusí obávat o spolehlivost a nedostatek inovací.

„Když milujete Apple, jste ochotní za jeho produkty zaplatit.“
– Steve Wozniak

I přes relativně malý podíl na trhu se společnosti Apple daří velmi dobře, ačkoliv jeho podíl na čínském trhu klesá. „Nemusíte mít největší tržní podíl, nebo být číslo 1, ale měli byste mít ten nejlepší produkt, jaký dokážete vyrobit. A to Apple má,“ nechal se slyšet Woz. Nového iPhonu bychom se měli dočkat již v září, kdy se také dozvíme, zda Wozniakův návod na úspěch opravdu stačí.

Autor článku
David Preiss