Steve Wozniak: iPhone za ostatními smartphony zaostává

Steve Wozniak minulý týden v rozhovoru pro německý business magazín Wirtschafts Woche prohlásil, že iPhone zaostává za ostatními smartphony co se týče inovací a funkcí. Steve Wozniak je hrdý na to, jak obrovská fanouškovská základna se okolo iPhonu vytvořila, zdůraznil ale, že přízeň nemusí být věčná a Apple se musí držet výroby těch nejlepších zařízení. Za hlavního konkurenta prohlásil pochopitelně jihokorejský Samsung, ke kterému již dříve vznesl chválu za jeho inovátorský přístup.

Podle Wozniakova tvrzení je Samsung velkým konkurentem produkujícím skvělé výrobky. Právě výše dvě uvedené firmy téměř kompletně ovládají trh se smartphony a prodejní čísla ostatních výrobců v porovnání s těmito dvěma působí skoro až směšně. Zároveň je ale mezi jihokorejským a kalifornským výrobcem již několik let vedena nekončící patentová válka a bude zajímavé sledovat, kdo ze souboje odejde jako poražený. Jisté však je, že ani jeden z nich se několik příštích let o svou popularitu bát nemusí, oba výrobci totiž okolo sebe mají ohromnou základnu příznivců, kteří svůj názor rozhodně nezmění ze dne na den.

Autor článku
Martin Pavlović
O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku