Štědrost Applu je u konce: starší modely zřejmě nedostanou iOS 13

Pokud může Android něco iOS závidět, je to bezesporu rychlost a podpora aktualizací napříč produkty. S příchodem iOS 12 měl Apple stále popel na hlavě vzhledem ke své politice zpomalování starších modelů ve chvíli, kdy jejich baterie klesla pod určitou úroveň. Program na výměnu baterií a podpora (byť omezená) i pro starší modely, jako například 5s, se nicméně negativně projevila na prodejích nových iPhonů.

blank

S tím se firma z Cupertina rozhodně nehodlá smířit, alespoň podle izraelského webu The Verifier. Ten tvrdí, že se v Applu rozhodli udělat tlustou čáru za podporou starších modelů, konkrétně všech, které byly vyrobeny před rokem 2016. Minulý update na iOS 12 totiž obdržely všechny iPhony od stařičkého modelu 5s, který už notně přesluhuje.

Starší modely se iOS 13 zřejmě nedočkají

Nový iOS 13 si tak pravděpodobně stáhnete na zařízení od iPhonu 7 a novější. S podporou se tak mohou rozloučit majitelé modelů 5s, 6, 6s, SE a 6s Plus, včetně vlastníků iPadu mini 2, mini 3, mini 4 a iPadů Air a Air 2. Pokud jde o šestkové modely a novější iPady, situace je stále trochu nejistá.

iOS 12

Tímto krokem by si Apple bezesporu rozezlil nejednoho fanouška, ale ruku na srdce – zmíněné modely jsou na trhu už nějaký ten pátek a pro Apple nedává z ekonomického hlediska žádný smysl tato zařízení nadále podporovat. Jestli se k tomu v Cupertinu odhodlají, to se dozvíme jako již tradičně na WWDC v červnu letošního roku.

Autor článku blank
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku