Steam přestane fungovat na těchto počítačích s Windows. Týká se to i vás?

steam podpora windows
  • Steam ukončuje podporu pro starší systémy Windows 7, 8 a 8.1
  • Od 1. ledna 2024 přestane na počítačích s tímto systémem fungovat

Pokud používáte Steam na počítači se starším operačním systémem, zpozorněte. Valve, provozovatel obchodu a platformy Steam, totiž oznamuje, že od příštího roku ukončí podporu pro Windows 7, Windows 8 a 8.1. Nově budete potřebovat k používání Steamu Windows 10 či 11.

Valve to oznámilo na svých oficiálních stránkách: „Od 1. ledna 2024 přestane služba Steam oficiálně podporovat operační systémy Windows 7, Windows 8 a Windows 8.1. Po tomto datu již klient služby Steam nebude na těchto verzích Windows fungovat. Aby mohli uživatelé nadále používat službu Steam a všechny hry nebo jiné produkty zakoupené prostřednictvím služby Steam, budou muset aktualizovat systém Windows na novější verzi.“herní počítačNepřehlédněte

Steam překonal rekord: o víkendu najednou hrálo přes 10 milionů hráčů

Z oficiálního vyjádření vyplývá, že Steam na nepodporovaných systémech přestane fungovat a uživatelé tak ztratí přístup i ke své knihovně digitálních kopií her. Na vině je prý Google Chrome, na kterém Steam částečně běží a který vyžaduje novější operační systém.

Podle oficiálních informací se ukončení podpory týká zhruba 2 % ze všech uživatelů platformy Steam. Ta dle údajů z roku 2021 pracuje s 132 miliony aktivních uživatelů každý měsíc, 2 % z toho vychází na zhruba 2,6 milionů uživatelů. Pokud se řadíte k této menšině, doporučujeme aktualizovat software – a pokud to není možné, tak přejít na novější hardware.

Autor článku Jakub Fišer
Jakub Fišer
Novinář, fanoušek moderních technologií, letních měsíců a asijského jídla. Mám rád filmy od Lynche, obrazy od Pollocka, french house a fotbalový klub Arsenal. Ve volném čase hraju na PlayStationu a chodím běhat.

Kapitoly článku