Domů » Články » Steady Square: Do App Store se dostala hra, která vám na nových iPhonech zváží předměty

Steady Square: Do App Store se dostala hra, která vám na nových iPhonech zváží předměty

V App Store najdete jednoduchou hru, která staví na principu známého titulu Flappy Bird. Pro ovládání se však využívá technologie 3D Touch a skrytou funkcí v tréninkovém režimu je mód pro vážení předmětů.

Apple je, co se týče nejrůznějších pravidel pro schvalování aplikací do App Store, poměrně nekompromisní. V minulosti například zamítl několik aplikací, které chtěly displej iPhone 6s a 6s Plus vybavený technologií 3D Touch pro rozpoznání síly doteku, využít pro orientační vážení drobných předmětů. Apple se zřejmě obával, aby si uživatelé displej nepoškodili a žádná z aplikací tedy v App Store nedostala zelenou.

Vznikla sice řada webových stránek, které nabízejí řešení skrze Java script (například tato), ale přesto se nyní jednomu z vývojářů do obchodu s aplikacemi nástroj, který je schopný vážit předměty, podařilo dostat. Navenek se totiž jedná o hru, která staví na podobném principu jako legendární Flappy Bird, nicméně pro pohyb kostičky mezi překážkami se využívá právě síly stisku na displej.


Na první pohled nenápadná hra, která v sobě skrývá „váhu“ :)

A co má tohle společné s vážením předmětů? Autor do hry šikovně zakomponoval speciální tréninkový režim, ve kterém se měří intenzita stisku na displej v rozmezí 0 – 1000. To samo o sobě ještě o ničem nevypovídá, nicméně právě tento systém se dá využít k odhadu hmotnosti předmětů.

Pokud si myslíte, že nyní na displej položíte třeba jogurt a ihned vám vyskočí jeho hmotnost, tak takto to fungovat nebude. Kelímek od jogurtu jednoduše nevodí a zobrazovač jeho přítomnost nijak nerozpozná. Zcela jiné je to ale s kovovou lžičkou nebo jiným podobným předmětem – ten už displej rozpozná.


Video: Jak vážit předměty skrze hru Steady Square

Jdeme vážit

Jak tedy vážit předměty? Nejprve na displej položte lžičku, u které vám aplikace zobrazí její orientační „force-číslo“ (nikoliv hmotnost). Použijme, stejně jako ve videu, hodnotu 50 (pro lžičku). Následně na lžičku položte nějaký předmět a opět si zapamatujte jeho „force-číslo“, v tomto případě 58 (po odečtení hodnoty lžičky).

 

Nyní vaše číslo, v tomto případě 58 vydělte 1000 a následně výsledek vynásobte 385. Tím byste měli dostat orientační hmotnost váženého produktu. Ptáte se, proč právě 385? Protože 385 gramů je maximální hodnota, kterou je možné skrze technologii 3D vyhodnotit.

Odkaz na App Store

Steady Square je v App Store k dispozici zcela zdarma a pokud si tuhle „hříčku“ chcete vyzkoušet, rozhodně byste se stahováním neměli příliš otálet. Je totiž docela možné, že po medializaci této funkce se jej Apple v dohledné době rozhodne odstranit. Mějte také na paměti, že naměřené hodnoty jsou pouze orientační a rozhodně od telefonu nečekejte, že vám poslouží jako přesná kapesní váha. Aby nedošlo k poškození vašeho iPhonu, na displej nepokládejte žádné těžší předměty.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments