Domů » Bleskovky » Statistiky operátorů: Štedrý den v síti T-Mobile

Statistiky operátorů: Štedrý den v síti T-Mobile

I v letošním roce vzrostl štědrodenní provoz v síti T-Mobile ve všech ohledech; nárůst však nebyl tak výrazný jako loni. Celkový provoz v síti operátora se v porovnání se stejným datem loňského roku zvýšil o 2,5 %. Počet uskutečněných hovorů vzrostl o 3 % na přibližně 18,3 milionu. Nejoblíbenější formou vánočního přání zůstává textová zpráva – letos jich SMS centrum zpracovalo 29, 4 milionu, což představuje meziroční nárůst o 0,8 %. K vyššímu nárůstu došlo u multimediálních zpráv – MMS centrum jich přijalo 459 tisíc, tedy o 14 % více než vloni. Nejvíce stoupl oproti loňskému roku celkový datový provoz, a to o 24 procent.

Celkový počet příchozích i odchozích hovorů dosáhl zhruba 18,3 milionu, což je o 3 % více než v roce 2013. Rozložení hovorů v čase zůstává stejné jako v předchozích letech: největší hlasový provoz se odehrál mezi 10:00 a 11:00, kdy bylo uskutečněno více než 1,9 milionu hovorů.

Celkový počet textových zpráv zpracovaných SMS centrem T-Mobile na Štědrý den nepatrně stoupl o 0,8 % na 29,4 milionu. Nejrušnější SMS hodinou byl úsek 12:45 – 13:45, kdy SMS centrum zpracovalo více než 2,7 milionu zpráv. Nejrušnější čtvrthodina 13:00 – 13:15 přinesla 689 tisíc zpráv.

Multimediální zprávy (MMS) zaznamenaly výraznější nárůst než SMS: letos jejich počet přesáhl 459 tisíc, což je o 14 % více než vloni. Nejrušnější MMS provoz probíhal mezi 11:30 – 12:30, tedy o tři čtvrtě hodiny dříve než v roce 2013. Během tohoto úseku MMS centrem prošlo přes 41 tisíc multimediálních zpráv z mobilů, externích aplikací a internetu. Multimediální špičkou byla čtvrthodina 15:30 – 15:45, kdy MMS centrum přijalo přes 12 tisíc zpráv.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).