Cena:

Srovnání velikostí: jak si vedou Galaxy S8 a S8+ oproti ostatním topmodelům?

Představení nových vlajkových lodí od jihokorejské společnosti Samsung je téměř na spadnutí. Díky únikům už víme, jak budou zařízení vypadat a jaké budou mít parametry. Nyní se však na sociální síti Twitter (@OnLeaks) objevilo velice zajímavé srovnání velikostí různých vlajkových lodí od různých výrobců. Ačkoliv dostanou Galaxy S8 a S8+ do vínku velké zobrazovací panely s malými či žádnými rámečky okolo, telefony to budou přesto poměrně velké.

Menší z dvojice má údajně disponovat displejem s úhlopříčkou 5,8 palce a jeho celkové rozměry by měly mít 148,9 × 68 mm, kdežto větší Galaxy S8+ má dostat 6,2palcový panel s celkovými rozměry 159 × 74 mm. Pro srovnání, iPhone 7 od společnosti Apple má pouze 4,7palcový displej a jeho rozměry činí 138,3 × 67,1 mm, větší iPhone 7 Plus s 5,5palcovým displejem je 158,2 mm dlouhý a 77,9 mm široký.

galaxy-s8-s8-size-comparison

Otázkou však zůstává, jak se budou nové telefony od Samsungu držet v ruce a nakolik bude praktické mít telefon s minimálními konstrukčními rozměry při zachování co největšího displeje.

Autor článku
Xaver Jandura
Milovník „road trip" cestování a exotického jídla, velký fanoušek a zároveň kritik Apple zařízení, rád boxuji, cvičím jógu a přemýšlím u sklenky vína.