Domů » Bleskovky » Spotify má fantastický easter egg, který potěší všechny fanoušky Star Wars

Spotify má fantastický easter egg, který potěší všechny fanoušky Star Wars

Hudba a Star Wars není nikterak neobvyklé spojení. Ať už jste fanoušky hudebního doprovodu od legendárního skladatele Johna Williamse, či nikoli, jeho skladbám nelze upřít to, že do obecného povědomí pronikly velmi hluboko. V dnešní době je logickou volbou pro poslech hudby z Hvězdných válek streamovací platforma Spotify, která pro fanoušky ukrývá jedno malé překvapení.

star wars the rise of skywalker
Malý easter egg ve Spotify potěší všechny fanoušky Star Wars

Pokud si v desktopovém klientu pustíte libovolnou skladbu ze světa Star Wars, změní se ukazatel přehrávání na světelný meč. Klepáním na rukojeť můžete dokonce měnit její provedení a také barvu paprsku meče. Efekt si lze taktéž aktivovat pro jakoukoli přehrávanou skladbu – stačí do vyhledávání napsat THX1138 a potvrdit Enterem. Jen pozor, celou frázi napište ručně, při zkopírování a vložení nebude fungovat. Pokud se vám efekt už omrzel, stačí Spotify restartovat.

star wars lightsaber spotify
Po napsání fráze či přehrávání hudby ze Star Wars se změní ukazatel přehrávání na světelný meč

Ačkoli se nejedná o žádnou revoluční funkci, nejednoho fanouška tato maličkost jistě potěší.  Nutno rovněž podotknout, že se nejedná o žádnou novinku – Spotify tento easter egg implementovalo do svého desktopového klienta už v roce 2015. I přesto ale věřím, že se mezi našimi čtenáři najdou i tací, kteří o tomto drobném pomrknutí nevěděli.

Dominik Vlasák

Diskuze k článku

  1. Nevěděl jsem, díky za tip :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).