Domů » Bleskovky » Spotify nekončí s podporou Windows Phone: Dočkáme se univerzální aplikace? (oživeno)

Spotify nekončí s podporou Windows Phone: Dočkáme se univerzální aplikace? (oživeno)

Podíl operačního systému Windows Phone neustále klesá, a z velké trojky se pomalu stává pouze dvojka tvořená Androidem a iOS; na vině je zejména nedostatek smartphonů s mobilními Windows a stále zaostávající obchod aplikací. Bohužel se zdá, že se situace k lepšímu neobrací – nové aplikace přibývají šnečím tempem a ty starší jsou oproti konkurenčním systémům zřídkakdy aktualizovány.

Spotify

To je případ i aplikace hudební streamovací služby Spotify; ta byla naposledy aktualizována loni v únoru a podle oficiálního vyjádření jejího provozovatele, respektive technické podpory, které na twitteru zveřejnil uživatel Alessandro S. a které publikoval i server WindowsCentral.com, už se žádného dalšího updatu nedočká, neboť byla ukončena její podpora. Aplikaci je sice možné stále používat, avšak zřejmě pouze do doby, kdy proběhne na Spotify nějaká změna, která její používání znemožní.

Zatím to nevypadá ani na brzký příchod náhrady v podobě univerzální aplikace pro Windows 10. Společnost k tomuto tématu odmítla zveřejnit bližší informace s tím, že pokud se nová aplikace pro Windows objeví, bude nás informovat.

Aktualizováno v 14:40: Spotify na Windows Phone nekončí

Na oficiálním fóru služby Spotify se objevilo nové vyjádření, ve kterém je už zase všechno jinak. Spotify s podporou pro Windows Phone 8.1 nekončí a aktuálně pracují i na zlepšení podpory pro Windows 10. Těžko tedy říci, zda pochybil někdo z podpory služby Spotify, který tuto informaci vypustil do světa, nebo se Spotify nakonec rozhodlo v podpoře dále pokračovat. Důležité je, že uživatelé mobilních Windows budou mít i nadále aktuální aplikaci.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
182 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments