Domů » Bleskovky » Spotify hlásí rekordní počet uživatelů a dál tvrdě válcuje konkurenci

Spotify hlásí rekordní počet uživatelů a dál tvrdě válcuje konkurenci

Spotify zveřejnilo výsledky svého byznysu za poslední čtvrtletí loňského roku, z nichž vyplývá, že má nyní 124 milionů předplatitelů. Z roku na rok se jedná o 29% nárůst.

Největší hudební streamingová platforma také uvedla, že má v současnosti 271 milionů měsíčně aktivních uživatelů. Úspěšná je i její expanze do oblasti podcastů – za posledních 12 měsíců počet hodin strávených jejich poslechem meziročně vzrostl o úctyhodných 200 %. Momentálně má v nabídce přes 700 tisíc podcastových titulů.

spotify

Pokud jde o finanční výsledky, Spotify ve čtvrtém kvartálu loňského roku utržilo přes 1,8 miliardy eur (meziroční nárůst o 24 %). Hrubý zisk stoupl na 522,1 milionu eur, platforma nicméně kvůli zvýšení nákladů zaznamenala ztrátu ve výši 84 milionů eur.

Spotify předpokládá, že v prvním čtvrtletí letošního roku by celkový počet měsíčně aktivních uživatelů mohl narůst na 279–289 milionů a množství předplatitelů se zvýšit na 126–131 milionů. Projekce pro celý rok pak zní, že celkový počet uživatelů stoupne na 328–348 milionů a předplatitelů na 143–153 milionů. Co se týče finanční stránky, předpovídá, že tržby dosáhnou více než osmi miliard eur.

Martin Duchoslav

Technologický nadšenec, který si ze zájmu o technologie udělal práci. Původním profesním zaměřením politický komentátor. Mám rád počítačové hry, tenis, odbornou literaturu (média, psychologie…) nebo vymýšlení slovních hříček typu erfurtský elektrotechnik elegantně experimentoval s echt endéráckým elektromotorem.
Subscribe
Upozornit na
guest
5 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments