Domů » Bleskovky » Spotify hlásí rekordní počet uživatelů a dál tvrdě válcuje konkurenci

Spotify hlásí rekordní počet uživatelů a dál tvrdě válcuje konkurenci

Spotify zveřejnilo výsledky svého byznysu za poslední čtvrtletí loňského roku, z nichž vyplývá, že má nyní 124 milionů předplatitelů. Z roku na rok se jedná o 29% nárůst.

Největší hudební streamingová platforma také uvedla, že má v současnosti 271 milionů měsíčně aktivních uživatelů. Úspěšná je i její expanze do oblasti podcastů – za posledních 12 měsíců počet hodin strávených jejich poslechem meziročně vzrostl o úctyhodných 200 %. Momentálně má v nabídce přes 700 tisíc podcastových titulů.

spotify

Pokud jde o finanční výsledky, Spotify ve čtvrtém kvartálu loňského roku utržilo přes 1,8 miliardy eur (meziroční nárůst o 24 %). Hrubý zisk stoupl na 522,1 milionu eur, platforma nicméně kvůli zvýšení nákladů zaznamenala ztrátu ve výši 84 milionů eur.

Spotify předpokládá, že v prvním čtvrtletí letošního roku by celkový počet měsíčně aktivních uživatelů mohl narůst na 279–289 milionů a množství předplatitelů se zvýšit na 126–131 milionů. Projekce pro celý rok pak zní, že celkový počet uživatelů stoupne na 328–348 milionů a předplatitelů na 143–153 milionů. Co se týče finanční stránky, předpovídá, že tržby dosáhnou více než osmi miliard eur.

Martin Duchoslav

Technologický nadšenec, který si ze zájmu o technologie udělal práci. Původním profesním zaměřením politický komentátor. Mám rád počítačové hry, tenis, odbornou literaturu (média, psychologie…) nebo vymýšlení slovních hříček typu erfurtský elektrotechnik elegantně experimentoval s echt endéráckým elektromotorem.

5 komentářů

 1. Válcuje konkurenci? Se ztrátou? To není umění. Umění je vydělat peníze. Ne prodělat.

  • To je pro uživatele extrémně důležité, ne funkčnost služeb, ale jestli poskytovatel dostatečně rýžuje.
   gj

  • Franta Kedlubna

   Dobrá cena, dobrá kvalita.
   Nic víc nikdo nehledá, proč taky.
   Dává Ti to smysl?

 2. Ja nerozumiem ze aj tak sa nevedia lepsie presadit do aut. Napriklad ovladanie hudby z apple music je omnoho lepsie (nazvy skladieb, listovanie atd.) ako zo spotify. Nehovoril o android car ci apple car ale normalne rozhranie nefunguje tak dobre ako s apple ani na audi ani na bmw (2018-2019). Niekedy mam pocit ze je jedno ako dobre nieco robite, nalepka jablka ma stale prednost…

  • Chtělo by to přidat do odstavce více čárek, text by byl výrazně srozumitelnější…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).