Domů » Bleskovky » Spotify chystá nový typ předplatného. Nabídne bezztrátovou kvalitu hudby

Spotify chystá nový typ předplatného. Nabídne bezztrátovou kvalitu hudby

Služeb pro streamování hudby je dnes už plno, a proto je čím dál těžší odlišit se od konkurence. Vody by však již zanedlouho mohla rozvířit služba Spotify, která si pro své uživatele, po vzoru Tidalu, chystá balíček s možností poslouchání hudby v bezztrátové kvalitě. O novince informoval server The Verge.

spotify

Nový typ předplatného ponese jméno Spotify Hi-Fi a jeho cena by měla být 5-10 dolarů (asi 129-257 Kč) k již stávajícímu předplatnému (v závislosti na aktuálně využívaném tarifu). Aktuálně je služba ve fázi testování, a je dostupná pouze několika málo uživatelům, na kterých chce společnost otestovat spokojenost a technické možnosti. Zda se bude tato novinka týkat i České republiky je prozatím neznámo.

Lukáš Čambala

Student ekonomické fakulty žijící převážně v Brně. Milovník filmů, kvalitních soundtracků, ICT a značky Apple.

3 komentářů

  1. Myslím, že obdobu již nabízí třeba Deezer s tarifem Elite :)

  2. Jen tak FYI, CD kvalita není bezztrátová, ale poslouchatelná (za předpokladu slušného aparátu, ne repráčků z notebooku, případně apple sluchátek). Za ty prachy se vyplatí TIDAL, ostatně, kdo chtěl streamovanou hudbu ve vysoké kvalitě, už to dávno má předplacené.

    • Tidal stoji 19,99€. Ak dobre ratam, Spotify Hi-Fi by bolo za 10,99€. Ale jasne, ludia co pocuvaju FLAC cez HD800 ;) asi neriesia 10 eur. Ale zas je velka skupina ludi, co nechcu dalsiu aplikaciu instalovat a za tie roky si zvykli na rozhranie Spotify. Dolezity bude rozdiel v pocte albumov, ktore bude mat Spotify v hi-res oproti Tidalu.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).