Spekulace: Samsung Galaxy S IV na novém renderu s hliníkovým tělem

Samsung Galaxy S IV je bezesporu jedním z nejočekávanějších smartphonů letošního roku. Oficiální premiéry se údajně dočkáme v polovině března a proto není divu, že internetem začínají kolovat „zaručeně“ pravé informace o výbavě této tajemné novinky. Mezi nejčerstvější z nich patří nedávno zveřejněný render odhalující kromě vzhledu i klíčové parametry. Podle něj máme očekávat hliníkové šasi, pětipalcový Super AMOLED+ displej s FullHD rozlišením, 2 GB operační paměti, grafický akcelerátor Mali T658 a 13Mpx fotoaparát doplněný o 2Mpx kamerku nad displejem.

Srdcem zařízení se má stát čtyřjádrový procesor Exynos 5450 (Cortex A15) s taktem 2,0 GHz. Pokud se tak skutečně stane, tak pro řadu uživatelů to bude jistě zklamání, jelikož i část odborné komunity očekává přítomnost osmijádrového procesoru Exynos 5 Octa. Další hardwarová výbava má obsahovat interní úložiště o kapacitě až 64 GB, slot na paměťové microSD karty a dedikovanou spoušť fotoaparátu. Zajímavý je i údaj o akumulátoru, jehož kapacita má činit štědrých 3100 mAh. Ačkoliv výše uvedené parametry zní více než lákavě, musíme si uvědomit, že se stále jedná o pouhé spekulace a ve finále se mohou vzhled i parametry „esčtyřky“ diametrálně lišit.

Aktualizováno: Server AndroidPolice přišel s několika důkazy, které prokazují, že se jedná o podvrh a dílo nějakého vtipálka. Zarážející je například podpora standardu Bluetooth 5.0, který zatím ani neexistuje.

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku