Spekulace: Samsung G900F zachycen v AnTuTu benchmarku. Jedná se o Galaxy S5?

Fanoušci Samsungu netrpvělivě vyhlížejí nástupce úspěšného modelu Galaxy S4 a na internetu se začínají rodit různé spekulace. Tyto fámy dnes přiživil benchmark AnTuTu, ve výsledcích testů se objevilo zařízení s označením SM-G900F, které již bylo dříve spatřeno v benchmarku Browsemark od společnosti Rightware. V něm telefon dosáhl skóre 3303,88, což mu stačilo na třetí místo za iPhonem 5s a Samsungem Galaxy Note 3.

 

Z výsledků AnTuTu lze vyčíst, že tajemný telefon je poháněn čipem Qualcomm Snapdragon 800 taktovaným na 2,5 GHz (quad-core), velikost operační paměti dosahuje 3 GB RAM, velikost uživatelské paměti 32 GB. Displej by měl mít dle testu rozlišení Full HD, ačkoliv je možné, že tento údaj byl uměle nastaven Samsungem a ve skutečnosti může být vyšší (Browsemark totiž naměřil 2560 x 1440 pixelů, což by odpovídalo této spekulaci).

Zařízení by mělo obsahovat fotoaparát, který umožňuje vytvářet snímky o rozlišení 16 megapixelů. Dosud jediným modelem Samsungu s tímto rozlišením fotoaparátu je Galaxy Zoom, jenž ale používá zcela jiný čipset. Korejská společnost pracuje na nových 16 megapixelových senzorech s technologií ISOCELL (více informací), umožňující pořizovat ostřejší a kvalitnější snímky zachycené zejména v situacích s horším osvětlením. V telefonu běží operační systém Android ve verzi 4.4. 

Myslíte si, že SM-G900F je pouze vylepšená verze modelu Samsung Galaxy S4 nebo se již jedná o model Galaxy S5, který by měl být oznámen v prvním kvartálu příštího roku?

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTmania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Kapitoly článku