Fanoušci Samsungu netrpvělivě vyhlížejí nástupce úspěšného modelu Galaxy S4 a na internetu se začínají rodit různé spekulace. Tyto fámy dnes přiživil benchmark AnTuTu, ve výsledcích testů se objevilo zařízení s označením SM-G900F, které již bylo dříve spatřeno v benchmarku Browsemark od společnosti Rightware. V něm telefon dosáhl skóre 3303,88, což mu stačilo na třetí místo za iPhonem 5s a Samsungem Galaxy Note 3.
Z výsledků AnTuTu lze vyčíst, že tajemný telefon je poháněn čipem Qualcomm Snapdragon 800 taktovaným na 2,5 GHz (quad-core), velikost operační paměti dosahuje 3 GB RAM, velikost uživatelské paměti 32 GB. Displej by měl mít dle testu rozlišení Full HD, ačkoliv je možné, že tento údaj byl uměle nastaven Samsungem a ve skutečnosti může být vyšší (Browsemark totiž naměřil 2560 x 1440 pixelů, což by odpovídalo této spekulaci).
Zařízení by mělo obsahovat fotoaparát, který umožňuje vytvářet snímky o rozlišení 16 megapixelů. Dosud jediným modelem Samsungu s tímto rozlišením fotoaparátu je Galaxy Zoom, jenž ale používá zcela jiný čipset. Korejská společnost pracuje na nových 16 megapixelových senzorech s technologií ISOCELL (více informací), umožňující pořizovat ostřejší a kvalitnější snímky zachycené zejména v situacích s horším osvětlením. V telefonu běží operační systém Android ve verzi 4.4.
Myslíte si, že SM-G900F je pouze vylepšená verze modelu Samsung Galaxy S4 nebo se již jedná o model Galaxy S5, který by měl být oznámen v prvním kvartálu příštího roku?
Je vidět, že článek psal uživatel WP, jinak by věděl, že Samsung už dokonce prodává S4ku se snapdragonem 800, takže pochybuji, že se jedná o S5
Dokonce dosahuje stejných hodnot
Rovnaky clanok je aj na Android portal, aj tam to pisal uživatel WP???
Ano, prodává, ale je taktován na 2,3 GHz, zatímco zařízení zachycené AnTuTu benchmarkem má procesor taktovaný na 2,5 Ghz
OC, Custom ROM?
Greenarrow: Nechapu proc musíš napsat hned takovy blabol, ze to musel napsat uživatel WP. Koukam, ze jsi WP posedlej ve spatnym slova smyslu. Uz se koncene prober.
Jj, a proto používám L920…
pochybujem zeby samsung na model z roku 2014 da hw vyse roka stary…to bude zase nejaka sezonna veria nejakeho ich modelu, urcite nie s5