Domů » Bleskovky » Spekulace: Samsung chystá Galaxy Grand Duos, pětipalcové čtyřjádro s podporou dvou SIM karet

Spekulace: Samsung chystá Galaxy Grand Duos, pětipalcové čtyřjádro s podporou dvou SIM karet

Společnost Samsung už v minulosti představila několik telefonů s podporou dual-sim a se slušnými hardwarovými parametry. Teď se ale údajně chystá uvést na trh skutečného zástupce vyšší třídy vybaveného touto funkcí. Galaxy Grand Duos má být obří zařízení s 5″ displejem s rozlíšením 480 × 800 pixelů (!), čtyřjádrovým procesorem Exynos s taktem 1,5 GHz, NFC, LTE a Androidem 4.1.1.

Samsung Galaxy Grand Duos má nést modelové označení GT-I8092 a oficiálního uvedení by se mohl dočkat už v lednu 2013 na lasvegaské konferenci CES. Otázkou zůstává, zda se jihokorejský gigant skutečně chystá podobné zařízení vyrobit, případně zda pro něj pak dokáže v globálním měřítku nalézt dostatečný počet zájemců. Na našem specifickém mobilním trhu by se podobný slušně vybavený smartphone s podporou dvou SIM karet určitě hodil.

Zdroj: AndroidAuthority

Miroslav Havlíček

6 komentářů

 1. ak 480×800 je realne tak to ten tabletofon znici.

  najprv som si myslel ze by to mohla byt nahrada za Galaxy Note1 ale takto urcite nie

  • bude to minimalne hd,

  • Pipa (neregistrovaný)

   Streak měl stejné rozlišení a že bych s tím měl promblém si nepamatuju. Otázka zda to bude zařízení pro Evropu.

  • tom (neregistrovaný)

   Jenže v době, kdy vyšel streak bylo toto rozlišení vlastně maximální možné… Jemnost displeje je v dnešní době celkem důležitá a to vyžaduje minimálně rozlišení, které má veškerá konkurence, tedy 1280x720px… Zobrazí se pak více informací a pokud je text příliš malý, snadno se dá zvětšit a zároveň má příjemnější hrany, takže já souhlasím s mikamika. :-)

   Podporu dvou sim chválím – pro spoustu pracantů se bude jednat o velký přínos.

  • Ved prave 2 sim je to co potrebujem, 1 simka firemna, 1 sukromna, nemusel by som nonstop nosit 2 zariadenia.

   aj 1280×800 mi uz po roku pride malo, na dobre sa da lahko navyknut :)

  • Netvrdím, že by to nemohlo být lepší, ale tak nějak mi stále uniká ta honba za pixely na mobilech, proč tohle není na notesech – zřejmě proto, že to není potřeba a ta zmínka s 1280×800 – mi přijde mimo, to že to každej do founu cpe neznamená, že je to potřeba, ale jak jsem řekl samořejmě vyšší rozlišení jistý bonus má, ale …..

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).