Spekulace: Pracuje Samsung na vylepšené verzi modelu Galaxy Nexus?

Na povrch vyplouvají zajímavé informace o inovované verzi smartphonu Samsung Galaxy Nexus (recenze), který v současné době zároveň plní funkci referenčního zařízení společnosti Google. Po hardwarové stránce již delší dobu Galaxy Nexus nepatří mezi to úplně nejlepší, co si lze dnes pořídit. Možná i to bylo důvodem, proč se výrobce rozhodl pro několik zásadních vylepšení. Místo současného procesoru TI OMAP 4460 (1,2 GHz) se do útrob Samsungu Galaxy Nexus Plus (GT-I9260) nastěhuje výkonnější varianta TI OMAP 4470 (Cortex A9) s taktem 1,5 GHz, jehož součástí je i silnější grafický akcelerátor PowerVR SGX 544. Spousta uživatelů současného modelu Galaxy Nexus si stěžovalo na „nízké“ rozlišení fotoaparátu (5 Mpx) a proto není divu, že vylepšená verze se bude moci pyšnit 8Mpx snímačem a přední 1,9Mpx kamerkou pro videohovory.

Za nejvíce překvapivou informaci lze jednoznačně označit přítomnost slotu na paměťové karty microSD. Nemožnost zvýšení kapacity paměti se u stávajícího modelu (GT-I9250) stala předmětem sáhodlouhých diskuzí a většina odborné komunity proto Google i Samsung nešetřila a zahrnula je vlnou kritiky. Na závěr je vhodné dodat, že se zatím jedná o neoficiální informace. Existuje zde totiž i varianta, že si některý z operátorů zadal vlastní požadavky na úpravu hardwaru. Naopak na důvěryhodnosti této zprávě může přidat i produktová politika společnosti Samsung, která u svých úspěšných modelů provádí podobná vylepšení za účelem prodloužení prodejního cyklu.  

Zdroj

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku