Spekulace: Galaxy S IV nabídne quad-core CPU a fullHD displej

Ačkoliv od oficiálního představení smartphonu Samsung Galaxy S III uplynulo již několik měsíců, má svým majitelům stále co nabídnout. Tuto skutečnost ostatně potvrzují i výrobcem vykazované údaje o milionech prodaných kusů. Nic však netrvá věčně a to samé se samozřejmě týká i estrojky. Stačí si do internetového vyhledávače zadat klíčové slovo Samsung Galaxy S IV a vychrlí se na vás nespočet diskuzí a spekulací o zatím nepředstavené vlajkové lodi korejského výrobce. Nejčerstvější zvěsti již tradičně přichází ze samotné Koreje a hovoří o přítomnosti Super AMOLED displeje s úhlopříčkou 4,99“ a rozlišením 1080 x 1920 pixelů (441 ppi). 

Další neoficiální zdroje hlásají, že se můžeme těšit na hlavní fotoaparát s úctyhodným rozlišením 13 Mpx, interní paměť s kapacitou 64 GB, čtyřjádrový procesor Exynos 5450 s taktem 2 GHz a osmijádrový grafický akcelerátor. Díky pokročilejším technologiím lze také předpokládat, že esčtyřka bude zase o něco tenčí. Osobně se též domnívám, že výrobce opět vsadí na plastovou konstrukci, která se osvědčila i u předchozích modelů.

Ať se výše zmíněné spekulace potvrdí či nikoliv, jedno je v tuto chvíli nadmíru jisté. Samsung Galaxy S IV zcela určitě nabídne ultimátní výkon a nekompromisní výbavu. V kuloárech se též šušká, že oficiálního odhalení se dočkáme již v únoru na barcelonském MWC 2013. V redakci však tipujeme, že se tak stane v průběhu druhého čtvrtletí příštího roku.  

Zdroj

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku