Domů » Bleskovky » Speciální kabel od Samsungu zvládne nabíjet až tři zařízení naráz, levný rozhodně není

Speciální kabel od Samsungu zvládne nabíjet až tři zařízení naráz, levný rozhodně není

Samsung si velmi dobře uvědomuje, že budoucí vývoj spotřební elektroniky, bude spočívat v interakci mezi více zařízeními. Tento jev můžeme pozorovat již nyní, kdy k chytrým telefonům připojujeme stále větší počet příslušenství, počínaje přenosnými reproduktory a chytrými hodinkami konče. Všechny doplňky však potřebují jednou za čas nabít a zde často příchází problém s dostupností elektrických zásuvek. Pokud se nacházíte doma, nemusí vám to připadat jako nezdolná překážka, nicméně na cestách či v hotelových pokojích uživatel často řeší dilema, který z jeho elekrických spotřebičů, se jako první dostane k přísunu elektrické energie.

 

Jihokorejský gigant proto přichází s multinabíjecím kabelem, jehož devizou je možnost napájení až tří zařízení naráz. Nabíječka nese typové označení ET-KG900JWESTA a její cena bude činit 40 USD (zhruba 800 Kč bez daně), což není za kus rozvětveného kabelu jistě málo. Na internetu lze objevit i levnější neznačkové alternativy, u kterých však vlivem nekvalitní elektroniky hrozí riziko možného požáru či v krajním případě újma na lidském zdraví. Pro úplnost je vhodné dodat, že na českém trhu je několik týdnů dostupná alternativa ET-TG900UW, jejíž cena se pohybuje okolo 600 Kč (s DPH). 

 

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

13 komentářů

 1. DT (neregistrovaný)

  A nebo by stačilo dát toto na vlastní kabel [odkaz]

 2. FFFFFUUUUUU (neregistrovaný)

  V případě USB kabelu není žádná elektronika. A v tomto případě obzvlášť. Neoriginální USB nabíječky mohou poškodit zařízení, ale u kabelu to není prakticky možné. Kus měděného vodiče a hotovo.

  V případě nabíječek už to je něco jiného, tam třeba může dojít k záměně pulzní/trafo a případně i proud

  • Třeba lighting kabel v sobě čip má.

  • zkill (neregistrovaný)

   V dnešní době neznám jediného výrobce který by nedodával nabíječku používající spínaný zdroj. Pokud mám spínaný zdroj a lineární zdroj se stejnou zatížitelností tak je to pro zařízení jedno.

   Pokud samozřejmě pominu banality jako že lineární zdroj je větší a má větší ztráty (tj. více hřeje). Na druhou stranu má v podstatě nulové EM vyzařování a „naplave“ bez zátěže na určitém potenciálu.

 3. JanekJankovatej (neregistrovaný)

  Jdu do toho 50,- a pošta zadara :-)

  Dám to do slušné 2Ah nabíječky a uvidím.

  [odkaz]

 4. ale pozor! ty vase odkazy maji kabely s DVOUMA! konektorama a tohle ma TRI!! proto ta cena!

  • Nebojím se o to, že to nějaký číňan nevyrobí:). Jaká je asi výrobní cena toho kabelu?? Je to předražené jako voda v restauracích.

  • DT (neregistrovaný)

   No tak si koupis 2x tuto [odkaz] rozdvojku a máš 3 výstupy a stojí to 100Kč a dělá to stejnou věc

  • albru123 (neregistrovaný)

   A jseš si jistý že ti ten USB kabel vydrží proud 3 (a případně více) ampérů?

  • Ten od Samsungu je na 2A a zbytek dělí 666mA a to vydrží v pohodě i neorigo kabel..

  • DT (neregistrovaný)

   Vždyť je to jen kabel. Prostě do jakého adaptéru ho dáš tak to tam bude. A ty máš doma 3A adaptér? A dělení jak u toho 3kabelu tak 2kabelu prostě vstup děleno počtem zapojených zařízení ne?

 5. TV (neregistrovaný)

  Vystup 0,66A je tragedie, neporebuji svuj telefon nabijet pul dne a vice . Objednal jsem si toto, vystup 4×2.1A!

  [odkaz]

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).