Speciální kabel od Samsungu zvládne nabíjet až tři zařízení naráz, levný rozhodně není

Samsung si velmi dobře uvědomuje, že budoucí vývoj spotřební elektroniky, bude spočívat v interakci mezi více zařízeními. Tento jev můžeme pozorovat již nyní, kdy k chytrým telefonům připojujeme stále větší počet příslušenství, počínaje přenosnými reproduktory a chytrými hodinkami konče. Všechny doplňky však potřebují jednou za čas nabít a zde často příchází problém s dostupností elektrických zásuvek. Pokud se nacházíte doma, nemusí vám to připadat jako nezdolná překážka, nicméně na cestách či v hotelových pokojích uživatel často řeší dilema, který z jeho elekrických spotřebičů, se jako první dostane k přísunu elektrické energie.

 

Jihokorejský gigant proto přichází s multinabíjecím kabelem, jehož devizou je možnost napájení až tří zařízení naráz. Nabíječka nese typové označení ET-KG900JWESTA a její cena bude činit 40 USD (zhruba 800 Kč bez daně), což není za kus rozvětveného kabelu jistě málo. Na internetu lze objevit i levnější neznačkové alternativy, u kterých však vlivem nekvalitní elektroniky hrozí riziko možného požáru či v krajním případě újma na lidském zdraví. Pro úplnost je vhodné dodat, že na českém trhu je několik týdnů dostupná alternativa ET-TG900UW, jejíž cena se pohybuje okolo 600 Kč (s DPH). 

 

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

13 komentářů

 1. DT (neregistrovaný)

  A nebo by stačilo dát toto na vlastní kabel [odkaz]

 2. FFFFFUUUUUU (neregistrovaný)

  V případě USB kabelu není žádná elektronika. A v tomto případě obzvlášť. Neoriginální USB nabíječky mohou poškodit zařízení, ale u kabelu to není prakticky možné. Kus měděného vodiče a hotovo.

  V případě nabíječek už to je něco jiného, tam třeba může dojít k záměně pulzní/trafo a případně i proud

  • M.BoBo (neregistrovaný)

   Třeba lighting kabel v sobě čip má.

  • zkill (neregistrovaný)

   V dnešní době neznám jediného výrobce který by nedodával nabíječku používající spínaný zdroj. Pokud mám spínaný zdroj a lineární zdroj se stejnou zatížitelností tak je to pro zařízení jedno.

   Pokud samozřejmě pominu banality jako že lineární zdroj je větší a má větší ztráty (tj. více hřeje). Na druhou stranu má v podstatě nulové EM vyzařování a „naplave“ bez zátěže na určitém potenciálu.

 3. JanekJankovatej (neregistrovaný)

  Jdu do toho 50,- a pošta zadara :-)

  Dám to do slušné 2Ah nabíječky a uvidím.

  [odkaz]

 4. narg (neregistrovaný)

  ale pozor! ty vase odkazy maji kabely s DVOUMA! konektorama a tohle ma TRI!! proto ta cena!

  • M.BoBo (neregistrovaný)

   Nebojím se o to, že to nějaký číňan nevyrobí:). Jaká je asi výrobní cena toho kabelu?? Je to předražené jako voda v restauracích.

  • DT (neregistrovaný)

   No tak si koupis 2x tuto [odkaz] rozdvojku a máš 3 výstupy a stojí to 100Kč a dělá to stejnou věc

  • albru123 (neregistrovaný)

   A jseš si jistý že ti ten USB kabel vydrží proud 3 (a případně více) ampérů?

  • M.BoBo (neregistrovaný)

   Ten od Samsungu je na 2A a zbytek dělí 666mA a to vydrží v pohodě i neorigo kabel..

  • DT (neregistrovaný)

   Vždyť je to jen kabel. Prostě do jakého adaptéru ho dáš tak to tam bude. A ty máš doma 3A adaptér? A dělení jak u toho 3kabelu tak 2kabelu prostě vstup děleno počtem zapojených zařízení ne?

 5. TV (neregistrovaný)

  Vystup 0,66A je tragedie, neporebuji svuj telefon nabijet pul dne a vice . Objednal jsem si toto, vystup 4×2.1A!

  [odkaz]

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *