Cena:

Spalte za sebou všechny mosty. Facebook nově umožňuje hromadné skrytí příspěvků

facebook

Sociální síť Facebook byla spuštěna již před neuvěřitelnými 16 lety, za tu dobu na ní uživatelé nahráli neuvěřitelné množství materiálu, který je jakýmsi digitálním otiskem jejich reálného života. Některé starší příspěvky viděné optikou dnešní doby nicméně nemusí být relevantní a jejich existence může uživateli dodatečně uškodit. Vyhledávání a mazání starších příspěvků bylo dosud poměrně komplikované, naštěstí Facebook s novou aktualizací přidal do své aplikace poměrně užitečný nástroj Správce aktivity.

Facebook dostal jednodušší správu starších příspěvků

Prokoušete se k němu skrze váš profil – tři tečky – záznamy o aktivitách – spravovat aktivitu – vaše příspěvky. Po splnění této komplikované cesty na vás vykoukne veškerá vaše aktivita na Facebooku, kterou lze filtrovat podle typu příspěvku (text, fotografie, video), časového úseku zveřejnění, nebo podle lidí v příspěvcích zmíněných. Po aplikaci filtru lze vybrané příspěvky hromadně zahodit (odstranit do koše, odkud budou po 30 dnech odstraněny) nebo archivovat (nebudou ostatním viditelné).

Nová funkce je dostupná zatím pouze v mobilních aplikacích, teprve později dorazí na počítače a do odlehčené aplikace Facebook Lite.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.