Domů » Bleskovky » Souboj mezi chytrými displeji se přiostřuje, své želízko připravuje také Facebook

Souboj mezi chytrými displeji se přiostřuje, své želízko připravuje také Facebook

Facebook to s vlastním hardwarem ani přes opakované neúspěchy nevzdává, nebo to alespoň naznačuje nedávno uniklá informace. Podle nich totiž tento týden představí Facebook svůj vlastní chytrý displej po vzoru Echo Show od Amazonu. Chytrý displej měla největší sociální síť světa připravený už delší dobu, nicméně po skandálu Cambridge Analytica byl tento projekt uložen k ledu. Nyní se ale zdá, že spatří světlo světa.

ilustrační obrázek
ilustrační obrázek

Chytrý displej nese kódové označení Portal a jeho primární účel by měly být videohovory skrze Facebook Messenger, se kterým by měl být těsně svázán. Disponovat by měl také funkcí rozpoznávání obličeje, se kterou by dokázal nabídnout odpovídající obsah z Facebooku tomu, komu správně náleží. Údajně nebude chybět ani krytka přední kamery, což je rozhodně pozitivní informace. O chytrou část se postará chytrá asistentka od Amazonu, Alexa. Přijít by měl ve dvou velikostech – větší Facebook ocenil na 400 dolarů, menší by měl stát o 100 dolarů méně.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments