Domů » Články » Sony Xperia Z5 & Z5 Premium: Videopohled a fotogalerie z veletrhu IFA

Sony Xperia Z5 & Z5 Premium: Videopohled a fotogalerie z veletrhu IFA

V Berlíně jsme pro vás natočili nové vlajkové modely společnosti Sony – Xperii Z5 s 5,2″ Full HD displejem a Xperii Z5 Premium s 5,5″ panelem s extrémně jemným 4K rozlišením. Známe také evropské ceny, kterými vás příliš nepotěšíme.

Japonské Sony včera představilo trojici nových modelů Xperia Z5, Xperia Z5 Compact a Xperia Z5 Premium. Všechny vycházejí z OmniBalance designu, jsou voděodolné a skvěle odladěné. Největší rozruch ale vzbudil model Xperia Z5 Premium, u kterého se Sony rozhodlo použít 5,5″ IPS panel s rozlišením 4K, což je 2 160 × 3 840 pixelů (jemnost 806 ppi).


Zleva Xperia Z5 Premium, Xperia Z5 a Xperia Z5 Compact

 

Už Quad HD panely, kterými disponují některé vlajkové modely, jsou energeticky velmi náročné. Sony však šlo ještě daleko za tuto hranici, nicméně když jsme mezi sebou porovnali Quad HD panel Samsungu Galaxy S6 edge a 4K displej prémiové Xperie, na první pohled jsme nepoznali žádný rozdíl. A změna nenastala ani při detailnějším zkoumání.


Xperia Z5 a Galaxy S6 edge (4K vs. Quad HD – rozdíl okem nepoznáte)

Jemnost už totiž je za hranicí vnímání lidského oka. V tomto případě tedy vyhrál marketing a byť je obraz naprosto špičkový, bohatě by na této úhlopříčce stačilo rozlišení nižší. Sony ale chtělo ukázat, že umí vyrobit takto jemný panel a předehnat tak konkurenci. Prvenství v tomto směru značce zkrátka nikdo nevezme.

Videopohled

Dostupnost a cena: Připravte se na průvan v peněžence

Xperia Z5 a Xperia Z5 Premium by se na evropském trhu měly objevit v průběhu listopadu. Ve Velké Británii se Xperia Z5 bude prodávat za 525 liber, což je zhruba 19 300 Kč. Xperia Z5 Premium se 4K displejem bude stát 629 liber, což je v přepočtu 23 200 Kč. O něco příznivější ceny jsou u německého Amazonu, který Xperii Z5 nacenil na 699 euro (18 900 Kč) a Xperii Z5 Premium na 799 euro (21 600 Kč). Další informace a hardwarové parametry všech tří novinek najdete v tomto článku.

  
Sony Xperia Z5 Premium se 4K displejem

  
Xperia Z5 s 5,2″ Full HD panelem

  
Kompaktní Xperia Z5 Compact se 4,6″ HD displejem

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments