Domů » Bleskovky » Sony Xperia Z5, Z5 Compact a Z5 Premium pózují na kvalitních fotografiích

Sony Xperia Z5, Z5 Compact a Z5 Premium pózují na kvalitních fotografiích

Dnes v noci se na internet dostaly další fotografie chystaných novinek od Sony, které budou představeny dnes po 16. hodině v Berlíně (video stream bude možné sledovat živě). Na snímcích pózuje jak kompaktní Xperia Z5 Compact, tak klasická Xperia Z5 a Xperia Z5 Premium se 4K displejem.


Zleva: Xperia Z5 Compact, Xperia Z5 a Xperia Z5 Premium

  

Všechny tři modely se tradičně dočkají zvýšené odolnosti vůči vodě a prachu. Fotoaparát nabídne blíže nespecifikovaný čip Exmor RS s rozlišením 23 Mpx a konečně i optickou stabilizaci obrazu. Chybět nemá ani čtečka otisků prstů.

Xperii Z5 by měl pohánět čipset Snapdragon 810. Úhlopříčka displeje by u klasické Xperie Z5 měla zůstat nezměněná – 5,2″ při Full HD rozlišení. Nejvyšší model Xperia Z5 Premium by měl nabídnout 5,5″ panel s extrémně jemným 4K rozlišením (2160 x 4096 px) a vygravírovaný nápis Xperia na zadní straně. Více budeme vědět už dnes po 16. hodině, na kdy má Sony v Berlíně naplánovanou tiskovou konferenci.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.