Domů » Bleskovky » Sony Xperia Z5 s pohádkovou výbavou? Snapdragon 820, 4 GB RAM a 4500mAh baterie

Sony Xperia Z5 s pohádkovou výbavou? Snapdragon 820, 4 GB RAM a 4500mAh baterie

Aktuální modely Sony Xperia Z4 a Xperia Z3+ můžeme označit spíše za (povedenou) evoluci, velkých změn bychom se ale mohli dočkat u chystané Xperie Z5. Poslední spekulace naznačují, že bychom se měli dočkat velmi výkonného hardwaru v čele s čipem Snapdragon 820 od Qualcommu, 4 GB RAM a akumulátorem s kapacitou 4500 mAh.

Hlavní fotoaparát má disponovat rozlišením 21 Mpx (CMOS čip Sony Exmor RS IMX230), pokročilým HDR režimem a podporou záznamu videa ve 4K rozlišení. Xperia Z5 by rovněž měla vsadit na osvědčený OmniBalance design a doufejme, že ani v tomto případě výrobce nezapomene na voděodolné tělo, které se stalo výsadou vlajkových modelů od Sony.


Tohle má být údajná podoba Xperie Z5 (fotografie pochází z dubna). Bohužel pro nás neprozrazuje vůbec nic.

Velikost displeje zatím neznáme, nicméně je téměř jisté, že Sony vsadí na panel s Quad HD rozlišením. Novinkou by rovněž měl být USB-C konektor. Kromě Xperie Z5 by Sony mělo modelovou řadu doplnit také kompaktní Xperií Z5 Compact a tabletofonem Xperia Z5 Ultra, který by jako jediný měl disponovat čtečkou otisků prstů Qualcomm Ultrasonic Sense ID.

Oficiální představení Xperie Z5 je naplánováno na září. V tento měsíc se v Berlíně koná veletrh IFA, nicméně Sony by tento model údajně představit přímo v Japonsku. Mějte na paměti, že se stále jedná o nepotvrzené informace a do oficiálního představení se může leccos změnit. Pokud by ale Xperia Z5 skutečně nabídla takto výkonný hardware, mohlo by se jednat o jeden z nejrychlejších smartphonů na trhu.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

13 komentářů

 1. Tak Sony jasně řeklo, že USB-C nezapadá do konstrukce a nejedou to má mít nejbližší TOP? Trochu bordel ne?

  Ad pohádková výbava, spíše zní jako vcelku logická evoluce, která se bude na podzim je rojit.

  • Zatím spekulace, takže dělat závěry je celkem brzy.Brát každou spekulaci za danou věc muže snad jen bezmozek.

  • 820 a 4GB RAM bude na jesen bežná vec, ale tá baterka o top modelov asi nie.

 2. Sony by potřebovalo konečně přijít s něčím jako první. Tím myslím USB typu C a velká baterie v útlém těle. Osobně si ale myslím že toto se nestane. Ze Sony se stává stejný těžkopádný moloch jako je HTC nebo byla Nokia.

  • ne, nestává. Tím už je dávno. Poslední model co za něco stál byla řada S a P. Pak to stálo za prd, stejně jako HTC od M7. Měli by to raději zabalit.

  • JaroB (neregistrovaný)

   čo riešiš baterku u SONY ??? SONY telefóny majú najlepšiu výdrž na baterku zo všetkých výrobcov v TOP 10ke je 6 SONY…načo veľká,ťažká a hrubá baterka???

   USB-C ešte NEEXISTUJE v certifikácii IP68 …preto nebude ešte hneď nasadený,keď bude bude

  • to hej ale Z3+ si oporti Z3 a Compact pohoršila. Plus neide meniť batéria.

   [odkaz]

   Ale u 4500 mAh by už tak nevadilo, že neide meniť, len sa bojím, že nahodia tiež 700 eurovú cenu.

 3. Ten akumulátor vyzerá dobré, uvidíme či to nezmršia cenou.

 4. a zase opticka stabilizacia nikde, ach jaaj :/

 5. 700 euro? Tak to jsi z levného kraje ;-) 800 Z5ce prorokuju :-D

 6. Taky bych bral spíš 5,5´´ , ovšem pří zachování současných rozměrů. Když to jde u Korejce i Číňana, proč by to nešlo i u Japonce kurňa :-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).