Sony Xperia Z5 s pohádkovou výbavou? Snapdragon 820, 4 GB RAM a 4500mAh baterie

Aktuální modely Sony Xperia Z4 a Xperia Z3+ můžeme označit spíše za (povedenou) evoluci, velkých změn bychom se ale mohli dočkat u chystané Xperie Z5. Poslední spekulace naznačují, že bychom se měli dočkat velmi výkonného hardwaru v čele s čipem Snapdragon 820 od Qualcommu, 4 GB RAM a akumulátorem s kapacitou 4500 mAh.

Hlavní fotoaparát má disponovat rozlišením 21 Mpx (CMOS čip Sony Exmor RS IMX230), pokročilým HDR režimem a podporou záznamu videa ve 4K rozlišení. Xperia Z5 by rovněž měla vsadit na osvědčený OmniBalance design a doufejme, že ani v tomto případě výrobce nezapomene na voděodolné tělo, které se stalo výsadou vlajkových modelů od Sony.


Tohle má být údajná podoba Xperie Z5 (fotografie pochází z dubna). Bohužel pro nás neprozrazuje vůbec nic.

Velikost displeje zatím neznáme, nicméně je téměř jisté, že Sony vsadí na panel s Quad HD rozlišením. Novinkou by rovněž měl být USB-C konektor. Kromě Xperie Z5 by Sony mělo modelovou řadu doplnit také kompaktní Xperií Z5 Compact a tabletofonem Xperia Z5 Ultra, který by jako jediný měl disponovat čtečkou otisků prstů Qualcomm Ultrasonic Sense ID.

Oficiální představení Xperie Z5 je naplánováno na září. V tento měsíc se v Berlíně koná veletrh IFA, nicméně Sony by tento model údajně představit přímo v Japonsku. Mějte na paměti, že se stále jedná o nepotvrzené informace a do oficiálního představení se může leccos změnit. Pokud by ale Xperia Z5 skutečně nabídla takto výkonný hardware, mohlo by se jednat o jeden z nejrychlejších smartphonů na trhu.

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku