Domů » Bleskovky » Sony Xperia Ace: kompaktní smartphone, na který si musíme nechat zajít chuť

Sony Xperia Ace: kompaktní smartphone, na který si musíme nechat zajít chuť

Společnost Sony byla zřejmě posledním výrobcem, který měl ve svém portfoliu vlajkové smartphony s malými úhlopříčkami displeje. Jejich řada Xperia Compact byla u uživatelů populární, cílová skupina ale patrně nebyla natolik velká, aby se Sony vyplatilo tyto telefony vyrábět nadále. Poslední vlajkový model Xperia 1 se tak svého kompaktního sourozence nedočkal, byť v plánech původně byl. Nyní dokonce spatřil světlo světa, ale má to velký háček.

Sony Xperia Ace: kompaktní smartphone, na který si musíme nechat zajít chuť
Sony Xperia Ace: kompaktní smartphone, na který si musíme nechat zajít chuť

Sony Xperia Ace: nový kompakt přichází

Právě představená novinka Sony Xperia Ace je pravděpodobně tím, čím měl model Xperia 1 Compact být, bohužel se jedná o telefon, který byl vyroben na zakázku pro japonského operátora DoCoMo a na globální trh patrně nebude vůbec určen. Telefon má pětipalcový displej s poměrem stran 18:9, Full HD+ rozlišením, a poměrně širokými rámečky, které umožnily instalaci stereoreproduktorů a 8Mpx selfie kamerky, aniž by bylo nutné narušovat obdélníkový tvar displeje. Hlavní fotoaparát v levém horním rohu zad je pouze jednočočkový a má rozlišení 12 megapixelů.

xperia ace 1

Na pozici pohonné jednotky byl dosazen čispet Qualcomm Snapdragon 630, který spolupracuje se 4 GB RAM, pro ukládání dat slouží 64GB paměť rozšiřitelná paměťovou kartou. Energii zajišťuje akumulátor s poněkud podprůměrnou kapacitou 2 700 mAh, dobíjení zajišťuje USB-C konektor. Telefon dále nepostrádá sluchátkový konektor, NFC, čtečku otisků prstů umístěnou na pravé straně a japonští uživatelé mohou počítat i s odolností vůči vodě a prachu.

xperia ace 3

Xperia Ace půjde do prodeje 1. června, a to v černé, bílé a fialové barvě. Operátor DoCoMo si bude účtovat 48 600 JPY, což je v přepočtu asi 10 200 korun bez DPH.

Našli byste pro takto „malý“ telefon uplatnění?

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

9 komentářů

 1. Další zbytečný telefon :D

 2. To je dobře přece dnes už nikdo nechce nudloidní mobil s rámečky :D

 3. O něčem jako compact ve srovnání s HW co má X1 nemůže být řeč.
  Střední třída na zakázku operátora, patrně jej zákazníci telefon takových proporcí a HW parametrů chtějí.
  SD630 či starší 625 jsou ve střední třídě používané často, ten prvni více.Stereorepro potěší, baterie trochu méně ale bude to klasika 1-2denni telefon.
  Má 5″ XA1 s full hd 16:9 má ještě slabší 2300 a den přečka bez problému.

 4. No… kdyby toto nabídli s 855 a kvalitním foťákem, tak asi neváhám. Sice je to malé, ale radši malý telefon, než přerostlý, který mi absolutně nesedí.
  Ideální je pro mě 18:9 5.5″, ale takový telefon se až na problematický Pixel 3 a S10e nedělá…což je škoda.

  • J s 855 nebo i tou 845 by se to dalo, ale oni compacty opustili, jak je na začátku, patrně nebyl takový zájem aby se to vyplatilo vyrábět, má to smysl až od určitého počtu a Sony se bojí že by se jim to pak valelo na skladě
   Jinak ano „nudle“ 18-19:9 velikosti 5,5-5,9″ je dobře použitelná ale to je aspoň pro mě strop

 5. Škoda Sony Compact je asi jediná řada, která dávala od Sony smysl.
  Snad se ještě skutečného Compactu dočkáme.

 6. Oproti Samsungům či huawei s moderním designem nemá co nabídnout. Vypadá jako model před 5 lety.

  • Tak moderní design… každému se líbí něco jiného, mě třeba Samsung a huawei/honor designem až na pár výjimek vůbec neoslovuji.
   Naopak design Sony, Motorola, se mi zamlouvá.
   Také oneplus či asusy nevypadají vůbec špatně a některé Nokie z posledních třeba 5.1 plus či 7.1

  • To je fakt, ale díky stereu vepředu bych ho bral ♥️?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).