Domů » Bleskovky » Sony reorganizuje: smartphony, foťáky a televize budou vznikat v novém holdingu

Sony reorganizuje: smartphony, foťáky a televize budou vznikat v novém holdingu

Společnost Sony se rozhodla provést reorganizaci své elektronické sekce, přičemž tento přetřes se bude přímo dotýkat i výroby smartphonů. Přesně před rokem Sony zrušilo samostatnou mobilní divizi a vytvořilo divizi Electronics Products and Solution, pod jejíž hlavičkou kromě mobilů vznikaly i další spotřebitelské elektronické produkty – fotoaparáty, televizory a audiotechnika.

Sony Electronics Corporation: mobily, foťáky i televizory

Tato společná divize se k 1. dubnu letošního roku přetransformuje v nově vzniklou holdingovou firmu nazvanou Sony Electronics Corporation. Vytvořením této firmy si Sony slibuje lepší spolupráci jednotlivých odvětví a zvýšení konkurenceschopnosti jejich produktů. Nejedná se přitom pouze o vývoj a výrobu, ale i o marketing, prodej, logistiku či nákup komponent.

sony
Ilustrační obrázek, zdroj: Sony

Je možné, že tato rošáda povede i k optickému zkrášlení kvartálních finančních zpráv; dá se předpokládat, že Sony připraví novou strukturu, ve které se podaří některé ztrátové činnosti lépe skrýt. Z tohoto důvodu zřejmě také nedošlo k začlenění divize Sony Interactive Entertainment, která stojí za konzolemi PlayStation; ta vzhledem k pravidelné ziskovosti zůstává zcela nezávislá. To samé platí i o divizi vyrábějící obrazové senzory a profesionální vybavení.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments