Sony představilo netradiční nabíječku s ručním pohonem

Snad každý mi dá za pravdu, že vývoj v oblasti akumulátorů pro mobilní zařízení se neposouvá tak rychle, jak bychom si představovali. Dnešní smartphony disponují stále většími displeji, rychlejšími procesory, ale v konečném důsledku je uživatel rád, když jeho telefon přežije jeden pracovní den. Tato problematika se daleko více prohlubuje se současným trendem integrovaných akumulátorů, které si běžný člověk nemá šanci bez odborné pomoci vyměnit. To samozřejmě nahrává výrobcům, kteří se snaží uživatelům nabízet externí zdroje napájení, které dokážou našim smartphonům prodloužit výdrž.

    

Jeden takový má v plánu nabízet i firma Sony. Konkrétně se jedná o ruční USB nabíječku nesoucí název CP-A2LAS. Pomocí tříminutového otáčení kličkou získáte energii, která vám vystačí zhruba na minutový hovor. Pokud budete o dvě minuty vytrvalejší, vystačí vám energie na jednu minutu surfování po internetu. Je naprosto zřejmé, že tímto způsobem se nezbavíte každodenního nabíjení, ale při krizových situacích může tento typ příslušenství uživateli nepochybně pomoci. Kromě jiného obsahuje nabíječka i extérní akumulátor s kapacitou 4000 mAh, což by v praxi mělo vystačit na dobití dvou smartphonů. Sony CP-A2LAS se začna prodávat v Japonsku od 20. června za cenu 8000 JPY (zhruba 2000,- Kč). Zda se tato nezvyklá nabíječka objeví i na ostatních trzích, výrobce zatím neprozradil, ale moc bychom na to nesázeli.

Zdroj

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku