Domů » Bleskovky » Sony představilo netradiční nabíječku s ručním pohonem

Sony představilo netradiční nabíječku s ručním pohonem

Snad každý mi dá za pravdu, že vývoj v oblasti akumulátorů pro mobilní zařízení se neposouvá tak rychle, jak bychom si představovali. Dnešní smartphony disponují stále většími displeji, rychlejšími procesory, ale v konečném důsledku je uživatel rád, když jeho telefon přežije jeden pracovní den. Tato problematika se daleko více prohlubuje se současným trendem integrovaných akumulátorů, které si běžný člověk nemá šanci bez odborné pomoci vyměnit. To samozřejmě nahrává výrobcům, kteří se snaží uživatelům nabízet externí zdroje napájení, které dokážou našim smartphonům prodloužit výdrž.

    

Jeden takový má v plánu nabízet i firma Sony. Konkrétně se jedná o ruční USB nabíječku nesoucí název CP-A2LAS. Pomocí tříminutového otáčení kličkou získáte energii, která vám vystačí zhruba na minutový hovor. Pokud budete o dvě minuty vytrvalejší, vystačí vám energie na jednu minutu surfování po internetu. Je naprosto zřejmé, že tímto způsobem se nezbavíte každodenního nabíjení, ale při krizových situacích může tento typ příslušenství uživateli nepochybně pomoci. Kromě jiného obsahuje nabíječka i extérní akumulátor s kapacitou 4000 mAh, což by v praxi mělo vystačit na dobití dvou smartphonů. Sony CP-A2LAS se začna prodávat v Japonsku od 20. června za cenu 8000 JPY (zhruba 2000,- Kč). Zda se tato nezvyklá nabíječka objeví i na ostatních trzích, výrobce zatím neprozradil, ale moc bychom na to nesázeli.

Zdroj

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

8 komentářů

 1. mcm59 (neregistrovaný)

  Jak dlouho se asi musí točit, aby se ta čtyřka nabila full? Měli by k tomu ještě dodávat vrtuli.

 2. bman (neregistrovaný)

  Pozor, 4Ah akumulator neznamena, ze to dobije 2 mobily (2Ahx2). 4Ah je pri napati 3.8V alebo tak, treba tam zapocitat este menic ktory robi 5V + naspat v akumulatore v mobile 3.8V.

  Mam nabijacku SOny a je na nej napisane, 2Ah LiOn, ale ekvivalentne pri 5V z USB je to len 1Ah. iPhone to na 100% z nuly nedobije.

 3. Wolf906 (neregistrovaný)

  To teda predstavili novinku. Takovou nabijecku sem mel pred 5 lety od cinanu,mela na vyber z 5 konektoru a dala se pouzit i jako baterka( na svetlo)

 4. To je fakt můj tatík si tuhle nabíječku i se světlem koupil kdysi k 5110 a byla to originál nokiaácká takže jakápak revoluční novinka?

 5. Něco podobného jsme měl před 4 lety od vodafonu byla to baterka s konektorem na nabíjeni. Zkoušel jsem to na nokii E63 a po cca hodině točení jsem měl jednu čárku takže fakt jen jako nouzovka

 6. neviem co je na tom netradicne…. ja som taku mal uz pred rokmi…. a 3minuty tocenia da celkom zabrat :)

 7. Něco podobneho kdysi vymyslela Nokia,tam telefon nabijel behajici krecek v kolecku :-) V noci radil nejvic,takze ten spravny cas na nabijeni.

  • matt (neregistrovaný)

   bomba,křečky jsem choval (teda křečíky-džungaráky).a taková elektrárna by fakt v noci fungovala,asi je začnu chovat zas.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).