Domů » Bleskovky » Sony zbrojí na MWC: známe specifikace pěti chystaných novinek. Dojde i na 4K!

Sony zbrojí na MWC: známe specifikace pěti chystaných novinek. Dojde i na 4K!

Dnes se na internet dostala velmi zajímavá zpráva o tom, co si pro nás Sony na letošní rok chystá. Na veletrhu Mobile World Congress má údajně představit až pět nových smartphonů, ze kterých by si měl vybrat skoro každý. O připravovaných novinkách informoval server Review.ge.

Ilustrační obrázek: rodina Xperia Z5
Ilustrační obrázek: rodina Xperia Z5

Yoshino: hlavním lákadlem má být 4k displej

Hlavním trhákem by měl být nový vlajkový model s kódovým označením Yoshino, který má obsahovat 5,5″ panel se 4K (2160 x 3840 px) rozlišením a nejnovějším Snapdragonem 835. Procesor bude doplňovat LPDRR4 RAM paměť o velikosti 4 GB nebo 6 GB. Fotočipem by zde měl být Sony IMX400.

Další novinkou bude zařízení s kódovým označením BlancBright. O zobrazení se zde opět postará panel o velikosti 5,5″, tentokrát však s Quad HD (1440 x 2560 px) rozlišením. Co se týče procesoru, neví se, zda dostane novinka rovněž čip Snapdragon 835 či verzi 653 pro střední třídu. RAM paměť by zde měla být o velikosti 4 GB. Fotočipem bude i zde nové Sony IMX400.

Novinky ze střední třídy

Sony však nechce nabídnout pouze vlajkové modely a zaměří se tak i na dnes už řekněme střední třídu. Tímto zástupcem by měl být model Keyaki. Ten v sobě bude ukrývat panel o velikosti 5,2″ s Full HD (1080 x 1920 px) rozlišením. U procesoru zřejmě padne výběr na společnost MediaTek a její Helio P20, kterému budou sekundovat 4 GB RAM. Vnitřní úložiště bude dosahovat velikosti 64 GB. Model se bude také chlubit dostatečně výkonnými fotoaparáty – zadní by měl vlastnit rozlišení 23 MPx, přední kamerka pak 16 MPx.

sony-mwc-2017

Dalším v pořadí je Sony Hinoki. Tento model se bude řadit mezi ty dostupnější smartphony. Displej zde bude o velikosti 5″ s HD (720 x 1280 px) rozlišením. I zde zřejmě padne volba na Helio P20. Paměť RAM zde však bude pouze o velikosti 3 GB. Vnitřní úložiště by mělo dosahovat velikosti 32 GB. Hlavní fotoaparát v tomto případě ponese rozlišení 16 MPx, přední kamerka pak 8 MPx.

Posledním modelem, který by se měl dočkat svého představení, bude Sony Mineo. O tom se však neví žádné podrobnější informace. Jeho cena by se však měla pohybovat v rozmezí 350 dolarů (asi 8840 Kč bez DPH). Bude se tedy opět řadit spíše do střední třídy.

Letošní ročník Mobile World Congressu rozhodně bude stát za to. Své vlajkové modely zde kromě Sony má odhalit také Huawei (P10), LG (G6) nebo Nokia.

Lukáš Čambala

Student ekonomické fakulty žijící převážně v Brně. Milovník filmů, kvalitních soundtracků, ICT a značky Apple.

2 komentářů

  1. Marek Studnicka

    Jestli se u Sony konečně neproberou a opět nasadí čip se clonou 2,tak je to opět zabitý,i když nasadí Nový IMX 400 a světelnost zůstane stejná.Sice je hezké,že zde bude 4 K rozlišení,ale vlastnil jsem Z5 Premium-luxusní zpracování,ale slabý fotoaparát díky cloně 2.Dnes používám Samsung S7-Clona 1,7-optická stabilizace,je to o něčem jiném-nicméně Sony fandím a Těším se-jak se předvedou

    • Sony jsem měl chuť také zakoupit a hned několikrát, ale mizerný fotoaparát a často problémy s přehříváním definitivně od nákupu odradilo, respektive nákup zazdilo.Jinak se mě Sony po celkové stránce líbí.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).