Domů » Bleskovky » Sony má nový mobilní fotomodul s rekordní hodnotou ISO 51200

Sony má nový mobilní fotomodul s rekordní hodnotou ISO 51200

Společnost Sony na veletrhu MWC představila nové vlajkové smartphony Xperia XZ2 a XZ2 Compact, které disponují stejným fotoaparátem jako jejich předchůdci, avšak u budoucích Xperií by mohlo dojít k viditelnému zlepšení. Japonský gigant totiž v Barceloně ukázal i prototyp nového fotomodulu, který má opět posunout schopnosti mobilní fotografie o krok dál.

Nový fotomodul v sobě obsahuje duální fotoaparát, který má být schopný zaznamenávat snímky v extrémně nízkém světle; dokáže totiž pracovat s rekordní hodnotou citlivosti ISO 51200 pro fotografie a ISO 12800 pro video. Tyto hodnoty jsou dosaženy díky novému ISP (Image Signal Processor), který Sony nazývá Fusion. Ve velmi slabých světelných podmínkách přistupuje k oběma kamerám a nastaví u nich maximální hodnotu příjmu světla. Výsledkem by měly být jasnější snímky s menším šumem a úrovní rozmazání.

Dosud bylo možné těchto hodnot citlivosti dosáhnout pouze u fotoaparátů s vyměnitelnými objektivy, nyní by se tato technologie měla dostat do mobilních telefonů. Sony ale na MWC demonstrovalo pouze prototyp, který nebyl součástí žádného zařízení, takže na implementaci do zařízení si budeme muset ještě nějaký čas počkat.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
10 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments