Domů » Bleskovky » Sony má nový mobilní fotomodul s rekordní hodnotou ISO 51200

Sony má nový mobilní fotomodul s rekordní hodnotou ISO 51200

Společnost Sony na veletrhu MWC představila nové vlajkové smartphony Xperia XZ2 a XZ2 Compact, které disponují stejným fotoaparátem jako jejich předchůdci, avšak u budoucích Xperií by mohlo dojít k viditelnému zlepšení. Japonský gigant totiž v Barceloně ukázal i prototyp nového fotomodulu, který má opět posunout schopnosti mobilní fotografie o krok dál.

Nový fotomodul v sobě obsahuje duální fotoaparát, který má být schopný zaznamenávat snímky v extrémně nízkém světle; dokáže totiž pracovat s rekordní hodnotou citlivosti ISO 51200 pro fotografie a ISO 12800 pro video. Tyto hodnoty jsou dosaženy díky novému ISP (Image Signal Processor), který Sony nazývá Fusion. Ve velmi slabých světelných podmínkách přistupuje k oběma kamerám a nastaví u nich maximální hodnotu příjmu světla. Výsledkem by měly být jasnější snímky s menším šumem a úrovní rozmazání.

Dosud bylo možné těchto hodnot citlivosti dosáhnout pouze u fotoaparátů s vyměnitelnými objektivy, nyní by se tato technologie měla dostat do mobilních telefonů. Sony ale na MWC demonstrovalo pouze prototyp, který nebyl součástí žádného zařízení, takže na implementaci do zařízení si budeme muset ještě nějaký čas počkat.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

10 komentářů

 1. Zas to zabiju s odflaknutým SW a bude to fotit ako bežný čínan. :D (Sam som dlhe roky Sony fon vlastnil)

 2. Přesně, Sony dodává čipy pro nejlepší foto mobily ale sami nedosáhnou ani na průměr naprosto nezvádnutým softwarem…

  • Som o tom presvedceny ze to robia zamerne. Avsak preco to robia je mi zahadou…

  • Jednu dobu kolovalo, aby si nekanibalizovali kompakty. Jestli je to pravda, tak se přepočítají, protože lidi levné kompakty smartphony nahradí, jen to nebudou smartphony od Sony.

  • jedná z těch tézí je také ta, že sony možná bude vydělávat na fotočipech více než na telefonech a proto je exkluzivněji nabízí třetím stranám. Jaká je pravda, to těžko říct. :(

  • eda, to je celkem znama vec uz docela dlouho.

 3. Ja sa pýtam prečo už tieto moduly nie sú osadené v najnovších Xperiach?
  ….

 4. Nejlepsi fotomodul, ale urcite bude fotit mnohem hur nez fotomodul od Applu :)

  • Aj v tych applackych fotomoduloch su cipy od sony. Problem sony nie je vo fotomoduloch, ale v postprocesingu spracovania fotografii.

 5. Naneštěstí kvalita fotek za nízké hladiny světla co se týká výsledku není jen záležitost vysokého ISO

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).