Domů » Bleskovky » SoChat: Kecálek fungující pouze přes Bluetooth, který získal 50 milionů na svůj rozvoj

SoChat: Kecálek fungující pouze přes Bluetooth, který získal 50 milionů na svůj rozvoj

Dnešní nejpopulárnější kecálci potřebují ke svému provozu připojení k internetu, díky tomu je však možné používat je téměř všude po světě a vzdálenost mezi uživateli nehraje roli.

Lukens Orthwein však přichází s rozdílnou aplikací, kterou nazval SoChat. Jedná se o aplikaci, která k přenosu zpráv využívá Bluetooth. Pro její použití tedy není potřeba nikam registrovat telefonní číslo a dá se používat i v letadle. Na druhou stranu je však možné aplikaci využít jen v relativně malém dosahu technologie Bluetooth.

 
Lukens Orthwein, zakladatel SoChatu

Idea za touto aplikací je taková, že když například přijdete do místnosti nebo bytu, můžete se skrze aplikaci podívat, kdo se zde nachází. Aplikace vám zobrazí pouze jméno a fotku, a samozřejmě je závislá na tom, zda i druhá strana má zapnutý Bluetooth a SoChat.

 

Orthwein cílí především na kampusy vysokých škol, a nevyhýbá se ani základním a středním školám, kde děti nemusejí mít přístup k WiFi, případně nemají datový tarif. Vzhledem k malému dosahu Bluetooth je však otázkou, do jaké míry má aplikace smysl. Bezpochyby však má své fanoušky, neboť z fondu dobrých nápadů získala na svůj rozvoj 2 miliony dolarů (téměř 50 milionů Kč) a je dostupná zdarma pro Android a iOS.

Odkaz na Google Play Odkaz na App Store

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.

8 komentářů

 1. Pepa (neregistrovaný)

  Opravdu revoluční myšlenka. Bluetooth messenger jsem používal už na staré k750i.

 2. Lister0 (neregistrovaný)

  Ať se snažím, jak se snažím, nedovedu si představit, k čemu je to spolehlivě použitelné…

 3. lerion (neregistrovaný)

  Nejak jsem z clanku nevycetl, kde mohu aplikaci stahnout a kolik stoji.

  • lerion (neregistrovaný)

   Odpovez si sam… Aplikace je pro Android a iOS a je zdarma a bez dalsich poplatku.

   Stejne by me zajimalo, co na tom stalo 50 mil korun… Vyvoj neceho takoveho jde realizovat za par set tisic (pokud to udelam fakt poradne a programtory bohate zaplatim).

  • Dobrý den, omlouvám se, dal jsem platformy do tagů, ale zapomněl je dopsat do samotného článku. Už jsem to napravil :)

 4. . (neregistrovaný)

  OK, udělám rekapitulaci. Bluetooth má dosah okolo 10 metrů, zaokrouhlím na 20 a nebudu uvažovat rušení v zástavbě. Nedočetl jsem se přes jakou službu to půjde. ALe nechápu k čemu to je dobré, obzvlášť kvůli ceně si nemyslím, že by to bylo pro žáky mezi lavicemi. Není tedy rychlejší to říct někomu přímo? A proč nepoužít třeba WIFI Direct? Přeci jen Android a iOS mají WIFI a to snad bez výjimky.

 5. Stick (neregistrovaný)

  Tak treba pro lidi co chodi na rusna mista jako kluby a kavarny, je tam hodne lidi, a treba by se nekdo rad seznamim ale ne kdyz je kolem te osoby 6 dalsich, nebo naopak je tam taky nekdo sam a nemusi si ho ani vsimnout. Tak si jednoduse najde toho kdo si chce povidat, neco jako Badoo ale na hodne kratkou vzdalenost

  • ty jo,to sme dopadli ,vymrieme lebo lezbi a buzeranti sa na nič nehrajú a idu rovno na vec a tupci si na 10 metrov musia posielať spravy aby sa zoznamili (v klube kde to reve sa nebalia baby na vzťahy ale len na jednu vec – noc) , všimol som si to už dávno degenerujeme a preto mam rad krčmy a bary kde nie je WIFI a telefon ,si ,zakažeme vyberať na stol dopredu,okrem hovorov. príroda to zariadila pred dávnym časom ,dala nám ústa a uši,aby sme kecali a počúvali

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).