Domů » Bleskovky » Snapdragon 898: snímek tajemného smartphonu prozrazuje první parametry

Snapdragon 898: snímek tajemného smartphonu prozrazuje první parametry

Na přelomu listopadu a prosince se uskuteční výroční konference společnosti Qualcomm. Tato tradiční akce obvykle přináší nové čipsety určené do smartphonů pro příští rok, přičemž největší pozornost na sebe strhává nový vrcholový model pro příští generaci vlajkových lodí. Ten letošní pravděpodobně ponese označení Snapdragon 898.

Snapdragon 898: osm jader, maximální takt 3 GHz

Nástupce loňského Snapdragonu 888 by měl opět posunout výkonnostní limity o značný kus dále. Svůj díl na tom má mít jak modernější výrobní proces, tak i novější dílčí komponenty. Snapdragon 898 údajně vyrobí Samsung svým 4nm procesem, což by mělo samo o sobě přinést až o 20 procent lepší efektivitu. Nová bude i skladba komponent, ze kterých se bude Snapdragon 898 skládat, což má dokazovat následující fotografie neznámého telefonu.

Snapdragon 898

Pokud je snímek legitimní a opravdu ukazuje zařízení se Snapdragonem 898 uvnitř, můžeme se těšit na modernější procesorová jádra i grafický čip. Qualcomm opět vsadí na osmijádrový procesor v konfiguraci 1 + 3 + 4 jádra, přičemž nejvýkonnější jádro bude založeno na návrhu Cortex-X2 s taktem 3,0 GHz. K ruce mu mají být tři jádra Cortex-A710 s taktem 2,5 GHz, výbavu má uzavírat čtveřice jader Cortex-A510 s taktem 1,79 GHz. Na pozici grafické jednotky má být osazen čip Adreno 730.

Nový čipset od Qualcommu rovněž přinese modernější 5G modem, lepší obrazovou jednotku a spoustu dalších vylepšení. Je dost možné, že první smartphone se Snapdragonem 898 bude představen ještě letos; loňský Snapdragon 888 si například odbyl premiéru 28. prosince ve smartphonu Xiaomi Mi 11.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. Že by konečně konkurence pro bionic A14? :-) i když v single thread výkonu bude i tak pod.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).