Smartphony Nokia mají nové webové stránky. Restart značky je na spadnutí

Restart značky Nokia v mobilním světě je na spadnutí. Finská společnost HMD Global Oy oficiálně potvrdila platnost květnové dohody o tom, že bude disponovat právy k užívání značky Nokia na mobilních zařízeních po dobu deset let. Smlouva o licencování značky platí pro celý svět, s výjimkou Japonska. HMD Global Oy je samostatný subjekt, Nokia není ani jeho investorem, ani držitelem akcií; pouze má pár lidí v představenstvu HMD.

hmd

Dnešním dnem byly také spuštěny webové stránky, na něž bude novodobá Nokia vystavovat své smartphony. Zatím je zde pouze možná registrace k odběru novinek o chystaných smartphonech, které přijdou v roce 2017, a bude pohánět operační systém Android. Nokia slibuje elegantní jednoduchost, uvěřitelnou spolehlivost a trvalou kvalitu.

global

Smartphony i hloupé telefony s logem Nokia bude vyrábět Foxconn, respektive jeho dceřiná společnost FIH. První telefony by měly být dostupné již v prvním čtvrtletí příštího roku, představeny budou patrně na barcelonském veletrhu MWC v únoru.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel