Domů » Bleskovky » Služba Nokia Music se do Redmondu stěhovat nebude, zůstane ve Finsku a rozšíří se na další platformy

Služba Nokia Music se do Redmondu stěhovat nebude, zůstane ve Finsku a rozšíří se na další platformy

Divize výroby mobilních telefonů Nokia bude nejspíše brzy prodána Microsoftu, pokud příslušné orgány dohodu schválí. To ale neznamená, že všechny služby, které Nokia na platformě Windows Phone má, skončí v Redmondu. Již víme, že mapové služby zůstanou ve Finsku. Nyní to vypadá, že Nokia Music z Espa také nikam nepůjde a navíc rozšíří se na více platforem. 

Čínský server CTech získal otisk obrazovky z nepředstavené rozpracované verze hudební služby. Z něj je jasně viditelné, že se Nokia Music brzy objeví také na Androidu, iOS, Windows a Macu, šíření bude probíhat v podobě HTML5 aplikace. 

 

HTML5 aplikace nejsou sice nejlepším řešením a limitují funkčnost celé služby. To ukázaly i Nokia Mapy, kterým se v podobě HTML5 aplikací na iOS a Androidu zatím příliš nedaří. Musíme brát však v potaz, že se jedná teprve o začátek. Až Nokia definitivně prodá Microsoftu divizi výroby telefonů, tak bude mít dostatek zdrojů a prostoru na tvorbu nativních aplikací pro mapové a hudební služby na další platformy.

David Podzimek

Sledování diskuze
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments