Služba Nokia Music se do Redmondu stěhovat nebude, zůstane ve Finsku a rozšíří se na další platformy

Divize výroby mobilních telefonů Nokia bude nejspíše brzy prodána Microsoftu, pokud příslušné orgány dohodu schválí. To ale neznamená, že všechny služby, které Nokia na platformě Windows Phone má, skončí v Redmondu. Již víme, že mapové služby zůstanou ve Finsku. Nyní to vypadá, že Nokia Music z Espa také nikam nepůjde a navíc rozšíří se na více platforem. 

Čínský server CTech získal otisk obrazovky z nepředstavené rozpracované verze hudební služby. Z něj je jasně viditelné, že se Nokia Music brzy objeví také na Androidu, iOS, Windows a Macu, šíření bude probíhat v podobě HTML5 aplikace. 

 

HTML5 aplikace nejsou sice nejlepším řešením a limitují funkčnost celé služby. To ukázaly i Nokia Mapy, kterým se v podobě HTML5 aplikací na iOS a Androidu zatím příliš nedaří. Musíme brát však v potaz, že se jedná teprve o začátek. Až Nokia definitivně prodá Microsoftu divizi výroby telefonů, tak bude mít dostatek zdrojů a prostoru na tvorbu nativních aplikací pro mapové a hudební služby na další platformy.

David Podzimek

7 komentářů

  1. mimonaut (neregistrovaný)

    což nám všem může být tak nějak jedno, protože v našem regionu stejně jako XBOX music ta Nokiácká služba není dostupná..

  2. dark_hood (neregistrovaný)

    presne, rozšíriť to aj do iných krajín, veď takú službu tie platformy už majú

  3. Aaron (neregistrovaný)

    Nokia konecne uvazuje rozumne. Soustredit se se sluzbou vyhradne na Windows Phone, hmm to uz radsi zrusit. Konecne priznavaji, ze valku ekosystemu prohrali.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel