Služba Najít iPhone zachraňuje životy. Ženu varovala před příchodem útočníka

Najít Phone

Služba Najít iPhone je sice primárně určená pro nalezení ztraceného či odcizeného zařízení, v některých případech ovšem může zachraňovat životy. To se stalo také v případu vraždy Catherine Taylorové jejím bývalým manželem Jamesem. Dvojice se několik dní před vraždou pohádala kůvli automobilu, přičemž Catherine hledala po hádce, kterou řešila také policie, útočiště u svého syna. Žena svého bývalého muže sledovala skrze funkci Najít iPhone díky společnému tarifu za účelem nalezení odcizeného vozidla, které bylo důvodem celého sporu.

Najít Phone

V sobotu večer tak mohla zjistit, že se bývalý manžel pohybuje poblíž synova domu, načež mohla synovi říct, aby zavolal policii. Krátce po obdržení informace slyšel syn rozbité sklo, řev a výstřely. Když se vydal zjistit, co se děje, našel Jamese Taylora, jak stojí s puškou nad bezvládným a zkrvaveným tělem Catherine. V tom momentě se James pokusil rychle znovu nabít pušku a vystřelit na svého nevlastního syna, který se s ním pustil do rvačky.

Najít Phone

Nebýt funkce Najít Phone, patrně by zemřeli oba

Při příjezdu policie na místo činu nalezli Jamese Taylora znehybněného jeho nevlastním synem. Taylor byl poté obviněn z vraždy, nepovoleného vniknutí do domu, vloupání prvního stupně, pokusu o vraždu, nelegálního držení zbraně a útoku třetího stupně. Kauce byla stanovena na 2 miliony dolarů a soud proběhne 19. února. Ačkoli tento případ neskončil zrovna šťastně, díky funkci Najít iPhone byl zachráněn alespoň jeden lidský život.

Autor článku blank
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku