Domů » Bleskovky » Služba Filmy Google Play už běží v České republice: Filmy si můžete koupit nebo pronajmout

Služba Filmy Google Play už běží v České republice: Filmy si můžete koupit nebo pronajmout

Po několikaletém čekání jsme se konečně dočkali spuštění služby Filmy na Google Play. Jako první na tuto skutečnost upozornil server IHNED.cz. Po aplikacích, knihách a hudbě jsou filmy další novou položkou v obchodě Googlu a do kompletní sbírky nám chybí už jen samotná zařízení a časopisy.

  

Filmy jsou na Google Play dostupné v SD a HD rozlišení, některé dokonce ve Full HD. Později by nabídku měly doplnit také tituly z české produkce. U většiny filmů naštěstí najdeme české titulky. Méně známé filmy lze půjčit už za 20 Kč, další tituly seženete za 39 Kč, 59 Kč, 82 Kč či 110 Kč. Po pronájmu je nutné přehrávání filmu zahájit do 30 dnů, na samotné zhlédnutí (od prvního spuštění) máte 48 hodin.

 

Filmy si můžete také koupit. Ty nejlevnější seženete za 99 Kč, nejdražší pak až za 400 Kč (cenu ovlivňuje také to, zda si zakoupíte HD nebo SD verzi). Obsah je dostupný nejen pro Android, ale i pro počítače a skrze aplikaci také pro iOS. Jen škoda poměrně vysokých cen, které mohou zájemce odradit.

 

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

7 komentářů

 1. Google mě protentokrát potěšil a utvrdil mě v tom, že výběr Google ekosystému (i na území ČR) má smysl.

  Teď už je jen na CZ distributorech, aby pochopily, že film za 20-49 kč se bude lépe půjčovat než za aktuálních až 110 kč. A totéž platí i o prodeji, film za 380 kč si prostě nekoupím. A distributoři by si také měli uvědomit, že 20-49 kč za půjčení je lepších než 0 kč v případě (u nás legálního) stažení z netu…

  A snad jednou přijde i all access pro filmy, ale to by asi peklo opravdu zamrzlo, kdyby distributoři byly schopni tohle acceptovat.

  Teď už jen čekat na prodej zařízení přes Google Play, které po dnešku již jistě dříve či později přijdou, osobně si myslím, že nejpozději do vánoc jsou tady…

 2. Flamb (neregistrovaný)

  Dobře, a kdy se tu konečně objeví obchod s Nexusy? Já bych byl radši za možnost koupit si telefon od Google za cenu, za kterou se prodává v Německu nebo třeba v Americe.

  • Pevně věřím, že do konce roku, když už tu máme skoro celou výbavu Google Play.

 3. Počin dobrý, ale ceny nereálné. Nevím jaké jsou ceny venku a zda tyhle ceny nejsou výsledkem nějakých kompromisů po jednání s místní osa mafií, ale za tyhle prachy to fungovat nebude.

 4. Na zkoušku jsem si koupil film 21 – Oko bere, za celých 10 Kč :-) Kvalita HD a jede to v naší staré TV od Samsungu přes Chromecast náramně….jen tak dál Google….

 5. Flamb: a co presne Ti brani koupit si Nexus v Německu nebo v Americe?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).