Slick: Výborný komunikační program pro smartphone a Pocket PC zdarma

-Dlouhou dobu patřil mezi oblíbené komunikační programy pro Windows Mobile ruský QIP. Vývoj jeho mobilní verze bohužel od vydání testovací bety příliš nepokročil, a tak od něj spousta uživatelů, kvůli jeho nestabilitě, upustila. Nyní přichází na svět zcela nový komunikační program s názvem Slick, který má na svědomí česko-slovenská společnost Lonely Cat Games. Jejich vývojáři stojí například za úspěšným e-mailovým klientem ProfiMail nebo přehrávačem SmartMovie.

Slick se aktuálně nachází v testovací beta verzi, která je poskytována zcela zdarma, a to jak pro majitele smartphone telefonu, tak i kapesních počítačů. Slick má výhodu v podpoře velkého množství komunikačních protokolů – nechybí ICQ, MSN, AIM, Yahoo, Google Talk ani Jabber. Program si rovněž poradí s grafickými smajlíky a dokonce mu nedělá problém příjem či odesílání souborů, což mě příjemně překvapilo. V nastavení programu si můžete vybrat, které komunikační protokoly chcete používat, nechybí záložka pro předefinování zvukových upozornění, automatické nastavení statusu nečinnosti po uplynutí určitého času či změna velikosti písma.

- -
Seznam kontaktů; nabídka programu a efektní rozmazání pozadí

Samozřejmostí je ukládání historie, v případě problémů s českými znaky je možné upravit kódování na jiné. Slick jsem na smartphonu HTC S730 a dalších PPC používal několik posledních dnů, během kterých mi program ani jednou nespadl a jeho rychlost byla rovněž výborná. Datová náročnost je stejná jako například u QIPu nebo Agile Messengeru. V seznamu kontaktů je možné skrýt uživatele, kteří nejsou online, kontakty lze také filtrovat do skupin. Slick vám dokonce umožní nastavit si vlastní status a informační text, kteří uvidí ostatní uživatelé. Při komunikaci s vícero kontakty vidíte všechny v záložkách na jednom displeji, což je přehledné a snadno se díky tomu mezi nimi lze přepínat.

- -
Možnosti komunikace; třídění kontaktů do skupin

Zajímavý je i efekt rozmazání, který se dostaví, pokud si otevřete hlavní menu programu. Program zaostří jen na tyto položky a kontakty nenápadně rozmaže; je to detail, který ale svědčí, že si autoři dali se Slickem opravdu záležet. S klidným svědomím mohu říci, že Slick je v současné době nejlepší komunikační program pro Windows Mobile, navíc je poskytován zcela zdarma. Zatím nevíme, zda nebude po vydání finální verze zpoplatněný, nicméně výrobce slibuje přidání spousty dalších funkcí, proto si myslím, že případných několik dolarů bude výborně vloženou investicí.

Aktuální verzi 0.36 můžete stahovat z naší Download sekce – verze pro smartphone, verze pro Pocket PC.

-
Chatování s kontakty

Další informace naleznete na oficiálních stránkách výrobce; pokud v programu objevíte nějaký bug, můžete jej nahlásit na jejich fóru, přispějete tím ke zkvalitnění vývoje programu.

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku