Sledujte olympiádu s oficiálními aplikacemi Sochi 2014

Pravý svátek fanoušků mobilních technologií Mobile World Congress se odehraje v Barceloně až na konci měsíce února, před ním si přijdou na své fanoušci zimních sportů, kterých je mezi námi zcela jistě také nezanedbatelné množství. Již 7. února začnou XXII. zimní olympijské hry, které se v letošním roce odehrají v ruském městě Sochi. Kompletní přehled o úspěchu vašich sportovních oblíbenců, včetně našich želízek v ohni v čele s Martinou Sáblíkovou a českými hokejisty, vám přinesou oficiální aplikace přímo od pořadatelů her.

 

Sochi 2014 Guide

První aplikace nabízí kompletní přehled veškerého olympijského dění, obsahuje kalendář všech sportovních i nesportovních událostí před olympiádou a během jejího konání. Na jednotlivé události si můžete nastavovat vlastní notifikace tak, aby vám žádná neunikla. V aplikaci lze rovněž na mapě sledovat trasu olympijského ohně a dozvědět se spoustu zajímavostí o místech, kde byla pochodeň předávána nebo kterými projížděla. V sekci novinky a fotografie se postupně objevují zajímavosti z těchto událostí, během olympiády pak bude zaplňována událostmi ze samotné olympiády.

   

Prohlédnout si můžete i sportoviště, na nichž se bude olympiáda odehrávat, stejně tak zakoupit vstupenky na jednotlivá sportovní klání nebo suvenýry. Aplikace je k dispozici ve třech jazycích – ruštině, angličtině a francouzštině a je připravena zdarma pro zařízení s operačními systémy Android, iOS, Windows Phone včetně verze 7.5 a BlackBerry.

Odkaz na Google Play Odkaz na App Store Odkaz na WP katalog

Sochi 2014 Results

Druhá aplikace přináší kompletní výsledkový servis včetně možnosti živého sledování jednotlivých událostí. Při startu si vyberete jazyk aplikace (ruština, angličtina, francouzština), zemi, které fandíte, vaše oblíbené sporty a formu notifikace vámi vybraných událostí (například pokud někdo z vašich oblíbených sportovců získá medaili). Díky této aplikaci budete mít přehled o výsledcích jednotlivých soutěží, statistikách jednotlivců nebo komplexní přehled o počtech medailí jednotlivých zemí.

   

Přirozeně aplikace bude naplněna výsledky až po startu olympiády, nicméně už nyní si můžete nastavit upozornění na vámi vybrané události z kalendáře nebo si přečíst zajímavé informace o jednotlivých sportech nebo sportovcích ze všech zúčastněných zemí. Aplikace Sochi 2014 Results je k dispozici zdarma pro operační Android, iOS, Windows Phone včetně verze 7.5, výsledkový servis pro BlackBerry je zahrnut v první aplikaci Sochi 2014 Guide.

Odkaz na Google Play Odkaz na App Store Odkaz na WP katalog

Obě aplikace jsou velice povedené a potěší i podpora obvykle zatracovaných platforem Windows Phone 7.5 a BlackBerry. Dá se očekávat, že podrobné zpravodajství z olympijských her přinese i Česká televize prostřednictví svých aplikací ČT Sport a iVysílání, o kterých jsme psali v silvestrovském článku

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTmania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Kapitoly článku