Domů » Bleskovky » Skype zavádí koncové šifrování hovorů a zpráv. Funkce je volitelná

Skype zavádí koncové šifrování hovorů a zpráv. Funkce je volitelná

Máte strach, že je vaše komunikace skrze Skype odposlouchávána a mají o ni zájem třetí strany? Pokud ano, určitě vás potěší zpráva, že Microsoft ve své aplikaci zavádí end-to-end šifrování obsahu podobně jako např. WhatsApp. V případě Skype je funkce volitelná a lze ji uplatnit pouze u jedné aktuálně běžící konverzace, ať už hlasové, či textové.

Ve Skype stačí vyvolat soukromou konverzaci a veškerá výměna názorů v ní bude koncově šifrována. V konverzaci se bude možné přepínat mezi více zařízeními, ale vše, co již bylo odesláno a napsáno, bude spojeno pouze se zařízením, které je právě používáno. Zabezpečení má na starosti Signal Protocol od Open Whisper Systems a lze jej využít u Skype klientů pro platformy iOS, Android, Linux, Mac a Windows, je nutné však aktualizovat na nejnovější verzi aplikace.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. Na Androidu to umí jen velká verze, Lite (zatím?) ne.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).