Domů » Bleskovky » Skype opisuje od Zoomu. K videohovoru lze přidat vlastní pozadí

Skype opisuje od Zoomu. K videohovoru lze přidat vlastní pozadí

Kvůli pandemii nového koronaviru se řada zaměstnanců uchýlila k práci z domova. Ke komunikaci s kolegy či nadřízenými používají různé komunikační aplikace, ať už jde o Zoom, Houseparty či FaceTime. Obzvláště první jmenovaná platforma se v posledních týdnech těší strmému růstu uživatelů, takže se u ní začala inspirovat také konkurence – například Skype.

aplikace Zoom
Aplikaci Zoom nyní pro videohovory každý den využívá přes 300 milionů uživatelů

Jak na to?

Uživatelé desktopové verze Skype totiž nově mohou do hovorů přidávat vlastní pozadí. Jak na to? V nastavení jednoduše vyberte kategorii „Zvuk a video“, kde se nová funkce nachází. Stačí pár kliknutí a místo obstarožního gauče se za vámi objeví Železný trůn z oblíbeného seriálu Hra u trůny, aniž byste k tomu potřebovali zelené plátno. Podobnou funkci přitom nabízí právě konkurenční Zoom.

Drobné upozornění na závěr. Používáte-li verzi Skype z Microsoft Store, budete se muset bez novinky obejít. V takovém případě navštivte oficiální webové stránky Skype, kde naleznete starý dobrý instalační soubor.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

Diskuze k článku

  1. pozadie uz maju nejaku dobu aj Teams od MS

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).