Domů » Bleskovky » Skryté kódy v iOS naznačují, že nativní klávesnice od Applu dostane zcela novou funkci

Skryté kódy v iOS naznačují, že nativní klávesnice od Applu dostane zcela novou funkci

Známý hacker a vývojář, Steve Troughton-Smith, zveřejnil důkazy, že se Apple chystal pospolu s iOS 8 představit novou klávesnici, kterou lze ovládat jednou rukou. Ačkoliv byly kódy v systému ukryté už od uvedení iOS 8, doposud společnost Apple novou klávesnici neaktivovala.

side-by-side-keyboard

Podle Steva je klávesnice téměř dokončena – video, které natočil ukazuje, jak klávesnice funguje v praxi. Gestem zleva doprava a naopak donutíte klávesnici, aby se „přilepila“ k požadované straně. Kromě zmenšených písmenek, která lze snáze zmáčknout při ovládání telefonu jednou rukou, je uživateli k dispozici i sada tří funkčních tlačítek – vyjmout, kopírovat a vložit.

Zda se nakonec nová klávesnice v iPhonech objeví, nevíme. Vzhledem k velikosti displeje modelu Plus a celkově velkým rozměrům telefonu se jedná o zajímavou funkci, a zcela jistě by ji využili i majitelé 4,7palcové verze. V tuto chvíli se můžete spolehnout alespoň na klávesnice třetích stran.

Xaver Jandura

Milovník „road trip" cestování a exotického jídla, velký fanoušek a zároveň kritik Apple zařízení, rád boxuji, cvičím jógu a přemýšlím u sklenky vína.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).