Skoro jako iPhone? Sdílení nablízko z Androidu lze díky tomuto nástroji využívat i na macOS

Pixel 7a
  • Sdílení nablízko už není pro uživatele Applu zapovězeno
  • Šikovný vývojář vytvořil aplikaci, která Sdílení nablízko přináší na macOS
  • Do plnohodnotné funkcionality má ale daleko

Rychlý přenos souborů mezi zařízeními skrze AirDrop je dlouhodobě jednou z největších předností ekosystému od Applu. Google před časem představil svou alternativu v podobě Sdílení nablízko (v angličtině Nearby Share), které ovšem až donedávna fungovalo pouze mezi zařízeními s Androidem. S příchodem aplikace pro Windows se ovšem rozšířili možnosti Sdílení nablízko a také vzrostla jeho konkurenceschopnost oproti AirDropu.

Vývojář s přezdívkou grishkaa zveřejnil na Redditu aplikaci s názvem NearDrop, která přináší částečnou funkcionalitu Sdílení nablízko také pro počítače s operačním systémem macOS. K dokonalosti má aplikace ještě daleko, neboť v současné době mohou zařízení s macOS soubory odeslané skrze Sdílení nablízko pouze přijímat a navíc ještě musí být připojené na stejné Wi-Fi síti, jako zařízení, které soubor odesílá. Přesto může toto alespoň částečné řešení zjednodušit život těm, kteří nejsou uzamknutí pouze v jednom ekosystému.

Není vyloučeno, že Google někdy v budoucnu představí oficiální a plnohodnotnou aplikaci Sdílení nablízko pro macOS, stejně jako to udělal v případě Windows. I když se pohodlí AirDropu toto multiplatformní řešení pravděpodobně plně nevyrovná, přesto jej jistě ocení všichni, kteří nechtějí vsadit vše na jednu kartu.

Autor článku Michael Chrobok
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Kapitoly článku