Domů » Bleskovky » Škatulata, hýbejte se. Samsung opouští šéf vývoje, HTC prezident smartphonové divize

Škatulata, hýbejte se. Samsung opouští šéf vývoje, HTC prezident smartphonové divize

Včera a dnes došlo k oznámení změn na důležitých pracovních pozicích v mobilních divizích společností Samsung a HTC.

Injong Rhee odchází ze Samsungu ke Google

Samsung po sedmi letech opouští Injong Rhee, technický ředitel a vedoucí prvního týmu vývojové divize, který je zodpovědný za bezpečnostní platformu Samsung Knox, mobilní platby Samsung Pay a aktuálně za personální asistentku Bixby. Rhee, který se v hierarchii Samsungu nacházel na vysokém místě a byl široce respektován, zamíří do Google, kde se bude věnovat projektům z oblasti internetu věcí.

Chialin Chang z HTC končí na vlastní žádost

Kam zamíří Chialin Chang z HTC, je prozatím neznámé. Dosud vykonával funkci prezidenta divize Smartphone and Connected Devices Business a po odchodu ředitele Petera Chou v roce 2015 se stal jednou z hlavních tváří tchajwanské společnosti na tiskových konferencích. Chang údajně opouští HTC na vlastní žádost kvůli rozvoji vlastní kariéry, je však možné, že za rozhodnutím stojí velmi slabé výsledky HTC v posledních letech; loni v prosinci například společnost vykázala nejnižší příjmy za posledních 13 let.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).