Šikovný přehrávač podcastů, logická hra a další zajímavé aplikace a hry zdarma

Ani dnes nesmí chybět tradiční přehled aplikací a her, které jsou dočasně dostupné zcela zdarma, ačkoliv za běžných okolností tomu tak není. V dnešním výběru najdete šest položek pro iOS i Android, mezi nimiž snad najdete alespoň nějakou, která vás zaujme.

Jako vždy musíme připomenout, že bezplatná dostupnost aplikací je časově velmi omezená a konkrétní doba nabídky záleží na vývojáři, my ji bohužel ovlivnit nemůžeme. Pokud vás tedy nějaká hra či aplikace zaujme, s jejím stažením neváhejte – ve vaší knihovně zůstane i po odinstalaci jako zakoupená.

iOS

PodCruncher

PodCruncher je správce a přehrávač podcastů, jemuž nechybí snad žádná funkce, kterou by si fanoušek mluveného slova mohl přát. Podcasty můžete přidávat z několika zdrojů — dostupná je kompletní knihovna iTunes, můžete procházet kategorie populárních podcastů přímo v aplikaci a nechybí samozřejmě ani možnost vložit přímo URL adresu feedu vašeho oblíbeného pořadu. Pokud jste již v minulosti nějakou podcastovou aplikaci používali, jistě oceníte i možnost importovat seznam vašich podcastů ve formátu OMPL.

Aplikace nabízí celou řadu konfigurovatelných nastavení, mezi nimiž najdete například volbu pro automatické stahování nových epizod (lze omezit pouze na Wi–Fi), časovač na usínání, nebo různá gesta. Pokud se zaměříme na přehrávání samotné, lze samozřejmě vybírat z různých rychlostí přehrávání, nastavovat délku kroku pro přetáčení, nebo přepínat mezi kontinuálním a jednotlivým přehráváním.

Můžete vytvářet i vlastní playlisty (včetně těch chytrých), což přijde vhod zejména pokud si chcete vytvořit kolekci epizod na určité téma. Samozřejmostí je vyhledávání napříč uloženými podcasty podle všemožných parametrů, sdílení epizod, podpora AirPlay a Bluetooth ovládání, nebo přehrávání na pozadí (i v případě video epizod). Pokud posloucháte i placené pořady, jistě oceníte také podporu hesel, resp. uzamčených podcastů.

Instaflash Pro

‎Instaflash Pro
Cena: 129,00 Kč

Instaflash Pro je zajímavá fotografická aplikace obsahující celou řadu efektů a filtrů, které dokáží vykouzlit poměrně profesionálně vypadající snímky bez toho, abyste museli nějak zvlášť rozumět pravidlům fotografie. Je samozřejmě třeba brát v potaz to, že se jedná v první řadě o nástroj pro rychlou úpravu snímků před sdílením na sociální sítě, ale pro tyto účely je výsledek zpravidla více než dobrý.

Rychlé efekty asi netřeba blíže popisovat, jedná se prostě o úpravy barevného spektra ne nepodobné těm vestavěným v Instagramu. Kde aplikace nabízí přidanou hodnotu jsou ale manuální nástroje pro práci se stíny, strukturou, světly, barevnou teplotou, tonální křivkou, zaostřením a podobně. Nechybí samozřejmě ani funkce pro odstranění šumu, změnu kontrastu, nebo ořez.

Velmi zajímavých efektů se dá docílit s nástroji pro tilt–shift a zmiňované zaostření. Lze totiž dosáhnout softwarové změny hloubky ostrosti, která působí velmi přesvědčivě a fotografie pak vypadá o dost profesionálněji. Změna vynikne nejlépe u portrétních fotografií, zvířat, nebo třeba makro snímků.

Praktické je, že když jste s editací daného snímku hotoví, můžete uložit nejen fotku jako takovou, ale také použitá nastavení pro úpravu. Takto vzniklý profil pak můžete jedním kliknutím aplikovat na obdobné fotografie a získat tím jednotný dojem.

Calorie Wallet

‎Calorie Wallet
Cena: 25,00 Kč

Calorie Wallet je aplikace pro všechny uživatele, kteří chtějí snižovat či udržovat svou váhu. Počítání kalorií však tato aplikace pojímá trochu jinak než jakákoliv konkurence.

Kalorie jsou zde brány jako jakási měna, které máte na každý den určitý obnos. Utrácíte ji za jednotlivá jídla a nápoje a cílem je samozřejmě zůstat každý den v limitu svého „rozpočtu“. A analogie s financemi funguje i pokud náhodou svůj denní limit nedodržíte. Vznikne vám dluh, který musíte splácet. Každý den se vám tedy z vašeho denního přídělu kalorií odečte část na splátku a tímto dočasným snížením denního kalorického příjmu tak vynahradíte váš „exces“.

Aplikace dokonce počítá i s plánovaným jedením přes míru, což může být vhodné například tehdy, když si plánujete dopřát větší množství nezdravého jídla na nějaké oslavě. Jednoduše tedy začnete kalorie předem šetřit stejným stylem, jako byste šetřili peníze. Tyto úspory pak můžete využít k jednorázovému navýšení denního kalorického příjmu.

Pokud nebudete šetření či splácení roztahovat na moc dlouhou dobu, vše by mělo fungovat bez problémů. Přistupovat ke kaloriím jako k penězům je trochu netradiční, ale vcelku logické — principy finanční gramotnosti totiž fungují i zde, klíčem je zodpovědné plánování a držení se rozpočtu.

 

Android

Three Towers Premium

Three Towers je logická puzzle hra, jejíž herní koncept se na první pohled zdá docela lehký. A on v prvních levelech lehký i je, ovšem počkejte na ty pokročilejší!

Ve hře máte tři sloupce z různě barevných bloků, bílé, červené, modré a žluté. V každém sloupci jsou v různých výškách rozmístěny barevné ohrádky, do nichž musíte dostat blok korespondující barvy. Jak toho docílíte je na vás, bloky můžete mezi sloupci přesouvat a stavět je na sebe, přičemž ty bílé jsou vždy pouze „výplň“ a jejich pozice nehraje roli.

Zakopaný pes je ovšem v tom, že tahů máte velmi omezený počet. Nad každým tahem budete muset podrobně přemýšlet a plánovat ho tak, aby byl co možná nejprospěšnější pro celé herní pole. Obtížnost levelů se samozřejmě stupňuje a k překonání jich na vás čeká více než 1 000.

Své skóre (resp. svůj pokrok ve hře) samozřejmě můžete porovnávat s přáteli z Facebooku, což do hry vnáší i jakýsi prvek nepřímého multiplayeru.

Gravity Fighters

Gravity Fighters
Cena: 19,99 Kč

Gravity Fighters je vesmírná bojová hra, kde je vaším cílem pomocí projektilů ničit nepřátele. Nepřátele můžou představovat boti, reální hráči, nebo kombinace. V případě režimu více reálných hráčů může na jednom zařízení hrát až čtveřice lidí, což ze hry činí vhodnou zábavu na různé akce s přáteli či rodinou.

Vystřelování projektilů by nebylo nic tak složitého, ovšem nezapomínejte, že jste ve vesmíru. Trajektorie letu tedy je silně ovlivňována gravitační silou všemožných vesmírných objektů, zejména pak planet, které jsou v dané sluneční soustavě (mapě) přítomné. Všechny objekty jsou zničitelné, což může u některých výbušných planet znamenat dost značnou proměnu mapy. Vyhrává ten hráč, který na mapě zůstane poslední.

Solární systém je před každým novým kolem znova vygenerován, takže nikdy nenarazíte na stejnou mapu. Generování si lze navíc přizpůsobit, takže si můžete určit množství planet, hvězd a případně i anomálií, které se na nové mapě objeví.

Can You Escape – Rescue Lucy from Prison PRO

Tato hra je zajímavým mixem horrorového příběhu, logických hádanek a soubojů. Primárním cíl lze vyčíst už z názvu — osvobodit dívku Lucy z tajemného vězení. Aby se vám to ale povedlo, budete muset prozkoumávat různé lokace, hledat předměty umožňující další postup a řešit logické hádanky v podobě různých typů zámků. Nevyhnete se ani zmiňovanému boji — na zombie vám logika zcela jistě stačit nebude.

Součástí hry je i inventář, v němž můžete různě kombinovat nalezené předměty a případně vytvářet zcela nové. To vše v povedené grafice s příjemně strašidelnou atmosférou.

Autor článku
Tomáš Krompolc
Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku