Domů » Články » Šikovný hudební přehrávač, retro RPG a další zajímavé aplikace a hry zdarma

Šikovný hudební přehrávač, retro RPG a další zajímavé aplikace a hry zdarma

Po krátké odmlce opět přichází náš tradiční přehled aplikací a her pro platformy iOS a Android, které si můžete po omezenou dobu stáhnout zcela zdarma, ačkoliv za běžných podmínek jsou placené.

Jako vždy upozorňujeme na fakt, že nabídky jsou skutečně časově limitované a není v naší moci ovlivnit dobu jejich zlevnění. Proto v případě zájmu o některou z položek s jejím stažením zbytečně neváhejte, neboť každá jednou nainstalovaná aplikace či hra zůstane ve vaší knihovně jako „zakoupená“ i po odinstalaci.

iOS

Moto Hero

‎Moto Hero
Cena: zdarma

Moto Hero je závodní hra pro milovníky motorek, akrobacie a časových výzev. Hra před vás klade obrovské náhodně generované mapy bez konce, přičemž se rozhodně nejedná o žádné rovné dálnice. Překonávat budete muset prudké kopce, skoky, propasti, i úzké výstupky. Při tom všem budete navíc muset dávat pozor na správný balanc, neboť každý větší karambol ukončí vaše snažení.

Za postup mapou získáváte zlaťáky, které můžete následně využívat v garáži. Tam lze vylepšovat stávající motorky, zakupovat nové a investovat se vyplatí i do ochranných štítů, které vám pomohou ustát větší nárazy. Speciálním typem vylepšení jsou potom VIP karty, které vám prodlouží čas dostupný k dojetí dané trasy.

Stejně jako u ostatních podobných her je klíčem ovládnout správné postupy vyrovnávání motorky a hodí se také mít rychlé reflexy. V prvních pokusech pravděpodobně nebudete schopni dostatečně rychle reagovat, a tak nejednou skončíte předčasně. Pokud se ale obrníte trpělivostí, časem se zlepšíte a budete tak moci zkoušet stále lepší a lepší motorky.

Easy Backup Pro

‎Easy Backup Pro .
Cena: zdarma+

Jak je již z názvu Easy Backup Pro možné odvodit, účelem této aplikace je zálohování. Konkrétně se jedná o zálohování kontaktů, které jsou možná těmi nejdůležitějšími daty, která ve svých telefonech máme. Kontakty mohou být exportovány a zálohovány mnoha způsoby, podporován je Dropbox, Google Disk nebo Box, ale cloudové služby nejsou jedinou možností.

Aplikace totiž umí vaše kontakty exportovat i do emailu nebo do podoby excelové tabulky, s níž můžete dále nakládat dle vlastního uvážení. Potěší také možnost před zálohováním kontakty „pročistit“. Můžete tak nechat aplikaci proskenovat vaše úložiště a odstranit kontakty beze jména, či naopak bez jakéhokoliv telefonního čísla či emailu. Praktická je také možnost najít a sloučit duplikátní kontakty, což ocení zejména lidé pravidelně jednající s velkým množstvím klientů.

Aplikace nabízí za necelých 10 USD roční předplatné odemykající funkce pro automatické zálohování, ale manuální funkce by měly fungovat bez omezení.

Office Story

‎Office Story
Cena: zdarma+

Office Story je poměrně komplexní simulátor podnikání v oblasti vývoje her. Začnete jako malý garážový startup a vaším cílem bude logicky růst a proměnit se časem v globální společnost. Abyste toho docílili, budete muset sledovat trendy na trhu, vyvíjet pro ty správné platformy, ale také dbát na spokojenost svých zaměstnanců.

Oproti některým podobným titulům tato hra nabízí velmi široce pojatý trh — působit můžete ve 13 městech po celém světě, přičemž každá oblast má podobně jako v reálném světě svá specifika. V některých městech tak třeba seženete velmi levnou práci, ale zase nemůžete očekávat nejvyšší kvalitu odvedených výsledků.

V relativně nedávném updatu také byly přidány některé nové herní prvky, jako jsou třeba špičkoví vývojáři, legendy svých oborů. Ti vám mohou pomoci přijít na trh s opravdovou peckou, ale zase si svou práci nechají skutečně štědře zaplatit, což vás staví před strategické rozhodnutí, jak naložit se svými financemi.

Nechybí ani soutěžení s ostatními hráči z celého světa, k čemuž slouží žebříčky porovnávající vaše virtuální firmy. Síly můžete poměřovat v kvalitě vyvíjených projektů, síle vývojářského týmu a přirozeně také v celkových ziscích.

 

Android

Oneamp Pro

OneAmp Music Player
Cena: 19,99 Kč

Oneamp Pro je skvěle vybavený hudební přehrávač pro zařízení s Androidem, který v poměrně povedeném grafickém kabátku nabídne snad veškeré potřebné funkce. Samozřejmostí je podpora všech nejčastějších hudebních formátů, mezi nimiž nechybí ani MP3, M4A, WAV, AAC, AMR či OGG. Chybět nemůže samozřejmě ani možnost hudbu organizovat a procházet na základně nejrůznějších tagů.

Vytvářet ale můžete také vlastní playlisty, vybírat vícero písní z různých alb, či dokonce přímo z aplikace písničky sdílet. Samotné přehrávání nabízí kromě klasického kontinuálního módu také náhodné přehrávání knihovny a praktická je také možnost dynamicky tvořit playlist pomocí funkce „přidat další“.

Z pokročilejších funkcí pak lze zmínit například zobrazení technických informací o souboru, jako je například bitrate, frekvence, či konfigurace kanálů. Aplikace také automaticky detekuje připojení či odpojení sluchátek, čemuž lze přizpůsobit její chování. Uživatelé rádi usínající s hrající hudbou pak zase ocení vestavěný „usínací“ časovač.

Mystic Guardian VIP

Mystic Guardian je hra, která vznikla jako poklona japonským RPG hrám z období devadesátých let. Její vývoj údajně zabral na mobilní hru neuvěřitelných pět let, což se projevilo zejména ve velmi komplexním příběhu a propracovaném bojovém systému.

K dispozici máte dvě hlavní postavy, které mají zcela odlišné dějové linky. Příběh se odehrává v jakési paralelní době ve steampunkovém stylu a kromě různorodého prostředí ji dokresluje také více než 500 příběhových scén.

V soubojovém systému pak můžete objevovat více než 150 jedinečných schopností, které lze skládat do různých combo útoků. Porážet budete muset kromě obyčejných nepřátel také šedesátku silných bossů, na něž budete muset použít nejrůznější upgrady speciálních schopností.

Hra nabízí kromě hlavního příběhového režimu také nekonečný mód, v němž bojujete proti nepřátelům v nikdy nekončících dungeonech a své skóre můžete porovnávat s přáteli nebo hráči z celého světa.

Volume Scheduler Pro

Volume Scheduler Pro je poměrně jednoduchý a přímočarý nástroj, který ale dokáže ušetřit spoustu starostí. Umožňuje totiž konfigurovat časový rozvrh, v němž následně dochází k automatickým změnám hlasitosti vyzvánění.

Můžete si tak nastavit například úplné ticho na dobu pracovní schůzky, maximální hlasitost pro čas, který plánujete trávit v MHD a přiměřeně ztlumenou hlasitost pro pobyt doma. Aplikace pracuje čistě s časovými údaji a téměř tak nezvyšuje spotřebu baterie, neboť nemusí přistupovat k funkcím na pozadí.

Zcela „hloupá“ ovšem není a počítá s tím, že občas může dojít k odchylce od plánu. Proto nabídne před změnou režimu podobně jako budík funkci odložení, která změnu režimu na nějakou dobu pozdrží.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).