Domů » Články » Šikovný grafický editor, apokalyptická strategie a další zajímavé aplikace zdarma

Šikovný grafický editor, apokalyptická strategie a další zajímavé aplikace zdarma

Jak je už tradicí, i dnes přinášíme přehled vybraných aplikací a her, které jsou dočasně dostupné zcela zdarma, ačkoliv běžně za ně musíte nějaký finanční obnos utratit.

Podíváme se na šest titulů rovnoměrně rozdělených po třech mezi platformy iOS a Android.

Ještě než přejdeme k první aplikaci, musíme připomenout, že doba bezplatné dostupnosti je skutečně zcela závislá na úvaze vývojáře a proto nemůžeme zaručit, jak dlouho danou aplikaci nebo hru budete moci zdarma stahovat. Proto pokud vás nějaká položka zaujme, doporučujeme ji nainstalovat bezodkladně.

iOS

Enlight

Enlight
Cena: 99,00 Kč

Kreativní grafický editor Enlight je pravděpodobně jednou z nejkvalitnějších aplikací tohoto typu, o čemž svědčí například vítězství v Apple Design Award 2017 a opakované umisťování se na předních příčkách žebříčku nejoblíbenějších aplikací.

Velkou předností Enlightu je zejména jeho všestrannost — poslouží stejně dobře k drobným úpravám barev fotografií, jako k vytváření uměleckých koláží a různé grafiky. K dispozici jsou nástroje pro úpravu detailů, tónování, skládání expozic, masky a nechybí třeba ani spousta parametrů pro převod do černobílého barevného spektra.

Samozřejmostí jsou také různé automatické filtry a funkce pro vylepšení fotografií, které se například pokusí „opravit“ podexponované či naopak přeexponované fotografie, odstraní šum, nebo doostří snímek. Někteří jistě ocení všemožné rádoby umělecké barevné filtry ideální pro rychlou úpravu snímků například na Instagram.

Pokud se zaměříme na část aplikace sloužící k vyloženě kreativní práci, můžeme zmínit třeba prolínání více obrázků, deformaci objektů, vkládání různých rámečků, efektů a textu, a nástroje pro převod fotografií do stylu street artu či dalších uměleckých stylů.

Výsledná díla lze exportovat jako JPG, PNG a dokonce i TIFF. Maximální kvalita obrázku záleží na používaném zařízení — iPad Pro si poradí až s 50 Mpx, iPhony 6S a novější s 35 Mpx a majitelé iPhonů 6 a starších zařízení se budou muset spokojit „jen“ s 19 Mpx. Potěší také možnost uložit rozpracované dílo jako projekt, k němuž se můžete později vrátit.

Eve of Impact

‎Eve of Impact
Cena: zdarma

Eve of Impact je oddechová hra, která ale přináší ne úplně relaxační téma. K Zemi se blíží čím dál tím více asteroidů, jejichž náraz do naší planety přinese nevyhnutelnou zkázu. Naštěstí už lidstvo pokročilo tak, že je schopno zařídit evakuaci do jiné části vesmíru.

Ovšem každá evakuace nějakou dobu trvá, a když evakuujete celou Zemi, vše je poněkud složitější. Vaším cílem tak bude pomocí raket vystřelovaných ze Země ničit přilétající asteroidy tak dlouho, aby se stihlo zachránit co největší množství lidí.

Jenže to má drobný háček — každá vystřelená raketa pochopitelně zvyšuje paniku na Zemi, což komplikuje a zpomaluje evakuaci. Budete tak muset strategicky přemýšlet, který asteroid představuje skutečnou hrozbu a vystřelování raket plánovat na ideální dobu.

To vše je zabaleno do povedeného grafického kabátku, který využívá efektních výbuchů raket na tmavém pozadí okolního vesmíru. Vše je velmi minimalistické a při hraní se tak budete muset plně spoléhat na svůj úsudek a drobnou nápovědou budou snad jen zobrazované trajektorie vystřelených raket.

Money

Aplikace s velmi jednoduchým názvem Money slouží k udržování celkového přehledu o vašich financích a měla by vám pomoci dostat pod kontrolu svůj rozpočet a umožnit lépe plánovat větší investice.

V aplikaci můžete mít několik samostatných účtů, kreditních karet a úvěrů, ale záznamy si lze vést také o investicích či hotovosti. Nechybí dokonce ani možnost do přehledu integrovat vaše portfolio kryptoměn, které je stejně jako účty v zahraničních měnách převáděno dle aktuálních kurzů do vámi preferované měny.

Do aplikace lze samozřejmě zapisovat i veškeré výdaje či příjmy, přidávat k nim tagy či poznámky a nechybí dokonce ani možnost uložit přílohu — typicky například snímek faktury. Snadno tak můžete vyhledávat v historii plateb, zobrazovat si pouze určité kategorie výdajů a příjmů, či jinak sledovat vaše finanční toky.

Jistě potěší i integrovaná možnost dělit platby mezi více lidí a nechat si pravidelně generovat personalizované „reporty“ o vašem hospodaření.

Data mohou být ukládána a zálohována pouze lokálně, ale pokud důvěřujete iCloudu, lze tuto platformu využít k synchronizaci mezi více zařízeními a ukládání záloh.

Android

Zombie City Defense

Zombie City Defense
Cena: 54,99 Kč

Rok 2053, neznámá biologická zbraň proměnila 86% populace na zombie. Jediný, kdo může ochránit poslední zbytky lidstva a zastavit šíření nákazy, jste vy, jakožto velitel soukromé vojenské společnosti.

Tak zní oficiální „příběh“ této netradiční hry kombinující strategický žánr s tower defense. Co bude vaším úkolem už asi tušíte — ubránit každou mapu, resp. město, před nájezdy nebezpečných nepřátel. Co však odlišuje Zombie City Defense od ostatních her je fakt, že vám dává volnou ruku v tom, jakou oblast budete bránit a jakou pro to zvolíte strategii.

Každé město se skládá z nejrůznějších budov a areálů, které bystě měli chránit. Pokud se však pokusíte rychle obsadit celé město, pravděpodobně nebudete schopni zajistit dostatečnou palebnou sílu ve všech částech mapy a brzy tak podlehnete nájezdům zombie. Když se ale zabarikádujete v malém prostoru, budete mít sice snadnou obranu, ale brzy vám dojdou potřebné zdroje.

Musíte tak přemýšlet o tom, které oblasti je ideální v dané fázi bránit, jaké jednotky poslat do boje a jaké jim dát úkoly.

Hra nabízí několik map, tři úrovně obtížnosti, spoustu jednotek a zahrát si můžete dokonce i nekonečný režim. Nemusíte se tak bát, že by vás hra brzy omrzela, spíše naopak! Připravte se však na to, že si nejprve budete muset zažít herní mechanismy a pravděpodobně tak napoprvé neuspějete. Když ale s trpělivostí vydržíte, brzy se od hry jistě nebudete moci odtrhnout.

I Hate My Job

I Hate My Job je interaktivní To do list, který by vám měl zpříjemnit plnění všemožných úkolů a cílů. Samozřejmostí je možnost jednotlivým úkolům přiřazovat priority, tagy, barvičky a podobně, což jsou ale věci, které umí většina podobných aplikací.

Co však odlišuje I Hate My Job je fakt, že vám s plněním úkolů pomáhá… vesmírná loď. Ano, vesmírná loď. Na obrazovce s úkoly ji lze „postavit“ před lištu reprezentující konkrétní úkol a nechat ji do ní střílet, což je způsob, jak poněkud netradičním způsobem počítat čas strávený plněním daného úkolu.

Největší zadostiučinění však přinese splnění nějakého úkolu. Zatímco u většiny podobných aplikací prostě zatrhnete nějaké políčko, zde stisknete tlačítko označené nápisem „DESTROY“. A jak už možná tušíte, vaše vesmírná loď daný úkol zcela zlikviduje, což je doplněno efektem výbuchu příslušné lišty s úkolem.

Za plnění úkolů získáváte body, které vám umožňují vylepšovat si vaši vesmírnou loď, což by vás teoreticky mělo motivovat k lepší výkonnosti.

Vše ale má svůj účel, neboť čas naměřený „střelbou“ do úkolů aplikace pečlivě zaznamenává a vy si tak můžete prohlížet statistiky, zobrazující jakými činnostmi trávíte čas nejvíce, co jste dělali v daný den a podobně.

Drivemania

Drivemania
Cena: zdarma

Drivemania je hra, která sice nepřichází s nijak objevným herním konceptem, ale zato nabídne líbivou grafiku a skvělou hratelnost. Vaším úkolem bude ovládat malé autíčko zdolávající nejrůznější kopce a terénní nerovnosti, přičemž důraz je samozřejmě kladen na vyvažování stability a hlavně bezpečnost vašeho řidiče — i drobný kontakt hlavy s terénem znamená konec.

Za získané herní peníze můžete vylepšovat váš vůz, který poté nabídne lepší jízdní vlastnosti a pomůže vám snáze překonávat nástrahy trati.

Na splnění levelu máte vždy jen omezený čas a míra jeho využití se odráží ve vašem finančním ohodnocení, takže budete muset kombinovat preciznost ovládání s rychlostí.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).