Domů » Bleskovky » Šikmá věž z Cupertina: iMac s M1 čipsetem má křivý stojan

Šikmá věž z Cupertina: iMac s M1 čipsetem má křivý stojan

O tom, že Apple dělá na první pohled krásná zařízení, není třeba dlouho diskutovat. Důraz na detail zdobí kalifornského giganta už nějaký ten pátek, proto jsou jeho zákazníci k produktům kritičtější než u jiných značek. Nezanedbatelný vliv na to má i fakt, že Apple si za své produkty nechá pořádně zaplatit. Kvůli masové výrobě je nicméně těžké uhlídat vysokou kvalitu u každého jednotlivého produktu, kterým je také iMac s čipsetem M1.

Croocked M1 iMac
Křivý stojan 24″ iMacu nemá na funkčnost vliv

Ten trpí trochu kuriózní vadou – někteří zákazníci si stěžují, že jejich iMac je o pár milimetrů nakřivo. Na vině je pravděpodobně špatně přidělaný stojan, který z drahého all-in-one počítače Applu dělá „šikmou věž“. Nejedná se nicméně o nikterak zásadní problém, který by měl vliv na fungování počítače. U produktu, který cenou začíná na 38 tisících, ale pravděpodobně nejeden zákazník očekává bezchybné dílenské zpracování.

My M1 iMac Is Crooked… So I Returned It - First Impressions.

Na problém upozornil YouTuber iPhonedo, jehož iMac je vychýlen na jedné straně o 4 milimetry, což se sice nemusí zdát jako závratné číslo, ale jakmile odchylku jednou spatříte, už ji vidíte pokaždé. Apple naštěstí přijímá reklamace s tímto problémem, takže pokud je to i váš případ a vychýlený iMac nepřenesete přes srdce, můžete jej vrátit.

Křivý stojan u iMacu s čipsetem M1 není prvním „přešlapem“, který zákazníci u Applu zaregistrovali. Mezi ty nejznámější patří potíže s anténami u iPhonu 4, příliš měkká konstrukce iPhonu 6 Plus či HomePod, jenž zanechával na dřevěném nábytku nevzhledná kolečka.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

14 komentářů

 1. U jiných značek je křivost o 4 mm standardem. Jenom u Apple se z toho dělá aféra, která si zaslouží článek.

  • Relevantní zdroj pro toto tvrzení nebo jen ovčí obhajoba výrobního zmetku?

  • Jiné značky mívají pivot, takže stačí monitorem otočit… A nebo jsou to záležitosti za zlomek ceny.

  • 4mm a standard v tomto konkrétním případě? Čekám na odkazy se zdroji, kdo to v roce 2021 má stejně. Jinak jsi jen brepta, což ostatně podle příspěvku jsi. Hezký den

  • :-D :-D :-D Standardem…dej si facku.

  • … dej si facku už jen za to, že obhajuješ tak velikou vadu výrobku jen proto, že je ta Apple.

  • Ktora znacka predava pocitac za cenu auta???

  • @Readytogo
   Digitalstorm napr.

  • @wert: Ale Digitalstorm asi neprodava sikme veze, ze ne?

  • Nevšiml jsem si, že by tento imac byl v ceně auta.

 2. Toto by nemal byt problem. Tipujem, ze bude dostupne prislusenstvo ktorym sa stojan z jednej strany podlozi a bude to rovno, takze cajk :)

 3. A nestacilo by, kdyby Apple zacal prodavat i naklonenenou zidli? Problem vyresen a jeste vydela na prislusenstvi.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).