Domů » Články » Redakční iPhone 6 Plus: Neohnul se, ale mírnou deformaci konstrukce pozorujeme

Redakční iPhone 6 Plus: Neohnul se, ale mírnou deformaci konstrukce pozorujeme

Každý z vás už určitě slyšel o tom, že se iPhone 6 Plus může ohnout. Z redakčního kusu se sice nestal bumerang, ale po pár dnech používání mírný defekt také pozorujeme (video).

V těchto dnech pro vás připravujeme recenzi nového iPhone 6 Plus – telefonu, který na sebe ihned po představení nechtěně upoutal pozornost díky aféře označované jako BendGate (více informací). Zjistilo se, že když na konstrukci telefonu vyvinete nepřiměřeně velký tlak, ohne se. Kauza byla silně medializovaná a já jsem zastával názor, že pokud si telefon neumístíte do zadní kapsy a nesednete si na něj, nemůže se přece při běžném nošení nijak pokřivit.

Jenže, drobný defekt na konstrukci se objevil i u redakčního kusu. Od začátku testování jsem jej nosil v přední kapse a po několika dnech jsem si všiml, že při položení displejem dolů na pevnou plochu není tělo stoprocentně rovné a telefon se nepatrně kýve. Odchylka je zhruba jeden milimetr, nicméně vím, že když jsem telefon vybalil z krabičky, nic takového jsem u něj nepozoroval.

Pro jistotu jsem ve videu vybalili ještě jeden úplně nový iPhone 6 Plus ve zlaté variantě, u kterého se žádný defekt neprojevil. Vypadá to tedy, že Apple má skutečně u iPhone 6 Plus konstrukční problém a při nošení v kapse může dojít k pokřivení těla. Pravděpodobně se vám neohne do takové podoby, jako jsme mohli vidět na fotografiích ze zahraničí, jelikož tam téměř vždy šlo o úmyslné ohnutí, ale vzhledem k tomu, že jsem se k telefonu choval slušně a přesto se u něj tento neduh objevil, rozhodně na konstrukci něco v pořádku nebude.

Tip ke čtení – Recenze iPhone 6: Větší displej naláká, vysoká cena odradí

Při běžném pohledu na redakční kus zatím žádné zakřivené není patrné, odchylka je patrná jen při položení na rovnou plochu, nicméně telefon budeme i nadále testovat a uvidíme, jak na tom bude po dalších dnech používání. Na funkčnost to samozřejmě v současném stavu nemá žádný dopad, ale přesto bychom očekávali, že u takto drahého zařízení bude mít Apple před uvedením na trh vše pečlivě otestované.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Martin (neregistrovaný)
Anonym
Martin (neregistrovaný)
Offline

A jsme doma ty vole…

Dark (neregistrovaný)
Anonym
Dark (neregistrovaný)
Offline

Jirko díky za video!! Tohle je fakt průšvih jako hrom a Apple jen mlčí a postuje na theverge.com videa, jak těžce jej testují a kolik toho vydrží. Blbost.

Klimax (neregistrovaný)
Anonym
Klimax (neregistrovaný)
Offline

On tam je ještě větší průšvih:

[odkaz]

„Apple will BAN any media doing a bend test video“

htcjirka
Uživatel
htcjirka
Offline

Opravdu trapárna největšího kalibru, jejich drzost nezná mezí..

Daniel (neregistrovaný)
Anonym
Daniel (neregistrovaný)
Offline

Mlčí ? Takže vyjádření že bude měnit kus za kus je mlčení ?

mroyko (neregistrovaný)
Anonym
mroyko (neregistrovaný)
Offline

Precti si to vyjadreni nez zacnes blekotat nesmysli. Protoze v prohlaseni je ze pristroj v pripade ohnuti bude dukladne prozkouman a pokud doslo k ohnuti chybou konstrukce bude vymenen. Jenze to znamena ze taky muzou u vsech shledat ze si to zavinil zakaznik sam.

Kazdopadne nikde neslibili ze ohnute telefony budou menit kus za kus. Ale to je prave ten chytrej marketing, vetsina lidi to vyhodnoti jako vymena kus za kus, apple je fer…

Mozna to tak bude(troufam si pochybovat), jen prosim aby nikdo netvrdil ze Apple neco takoveho slibil, ani nahodou, ani vzdalene.